Pozityvūs ekonominiai rodikliai Europoje
Savaitė prasidėjo tuo, jog pirmadienį buvo paskelbti keli Europos ir JAV ekonomikos rodikliai, kurie buvo pozityvūs ir viršijo prognozes. Visų pirma, JAV įvairių industrijų indeksas, išskyrus gamybą (ISM Non-Mfg Index), rodė 56 ir ganėtinai stipriai viršijo analitikų prognozuotus 53 indekso taškus. Tuo tarpu Europoje stebino paslaugų sektoriaus (Purchasing Manager Index Services) ir mažmeninės prekybos pardavimų (Retail Sales) rodikliai. Pirmasis prognozes viršijo 0.2 taškais ir siekė 49.8, o euro zonos pardavimai, lyginant su praėjusiu mėnesiu, sumažėjo 0.5% vietoj prognozuoto 0.7%.
JAV prekybos deficitas mažiausias nuo 2009 - ųjų metų
Antradienį JAV buvo paskelbtas gegužės mėnesio prekybos balansas. Kaip paaiškėjo, prekybos deficitas siekė 34.2 mlrd. dolerių ir tai žymėjo mažiausią jo vertę nuo 2009 - ųjų metų spalio mėnesio.
Europos fronte buvo paskelbtas Italijos antrojo ketvirčio BVP augimo rodiklis, kuris žymėjo 2% metinį sulėtėjimą, tačiau tai vis tiek geresnis rezultatas nei prognozuota. Nuosekliai geri ekonominiai indikatoriai atkeliaujantys iš Europos gali signalizuoti, jog atsigavimas po užsitęsusios krizės vyksta greitesniu tempu nei galvota iš pradžių.
Anglijos Banko strateginiai sprendimai lemia svaro sterlingo stiprėjimą
Trečiadienį rinkos dalyviai bandė interpretuoti Anglijos Banko valdytojo, Mark Carney, pranešimą spaudai, išsakytą per kas ketvirtį vyksiančioje infliacijos ataskaitos konferencijoje. Carney pranešime nurodė, jog bankas neketina kelti palūkanų normos iki tol, kol Jungtinės Karalystės nedarbo lygis nenukris mažiau 7%. Vis dėlto, jis pasiliko teisę šia taisykle nesivadovauti, jeigu infliacija pasieks nekontroliuojamą lygį. Šiuo metu skolinimosi kaina Jungtinėje Karalystėje yra rekordiškai maža ir siekia 0.5 procento. Tuo tarpu nedarbas praėjusį ketvirtį buvo 7.8% ir Anglijos bankas prognozuoja, kad 7% riba bus pasiekta tik trečiąjį 2016 - ų metų ketvirtį. Rinkos dalyviai nebuvo tikri kaip reaguoti į šią naujieną. Iš pradžių, iškart po pranešimo, svaras stipriai krito visų valiutų atžvilgiu, tačiau praėjus kiek daugiau nei valandai situacija kardinaliai pasikeitė. Svaro vertė dolerio atveju pakilo 0.9%, o GBP/USD pora siekė 1.5481 lygį - aukščiausia poros kaina per pastarąsias 7 savaites.
Japonijos Centrinis bankas nusprendė nedidinti monetarinio stimuliavimo mąstų - jena stabiliai kyla
Savaitė pasaulio rinkose pasibaigė gana ramiai ir be didesnių staigmenų. JAV, kaip ir kiekvieną savaitę, buvo skelbiamas naujų bedarbių skaičius, kuris siekė 333 tūkst., o tai buvo 3 tūkst. mažiau nei prognozuota.
Savaitės pabaigoje vyko Japonijos Centrinio Bankų vadovų susitikimas. Kaip ir prognozavo dauguma ekonomistų, Japonijos Centrinis Bankas nusprendė nedidinti ekonomikos stimuliavimo tempo, kadangi yra manoma, jog labai ilgai krizėje buvusi šalis jau po truputį atsigavinėja. Tai buvo teigiamas ženklas jenai, kadangi didesnis ekonomikos stimuliavimas spausdintais pinigais mažina valiutos vertę. Įdomu tai, jog Japonijos jena jau nuo savaitės pradžios užtikrintai stiprėjo prieš kitas valiutas, kadangi niekam nekilo abejonių, jog būtent toks sprendimas bus priimtas šiame susitikime. Dėl šios priežastie USD/JPY pora per savaitę apytiksliai nukrito nuo 98.90 iki 96.20.