Savaitės pradžia prasidėjo nežymiu naftos kainų kritimu. Pirmadienį buvo paskelbta, kad Libija sumažino savo naftos gavybos apimtis dėl ten vykstančių neramumų. Įtaką WTI rūšies naftai taip pat darė paskelbti duomenys iš Kinijos, kurie bylojo apie žemesnį nei tikėtasi pramonės pasitikėjimo rodiklį (50,1<50,5), bei po šios šalies vyriausybės naujienų, kad ji bandys stabdyti nekilnojamo turto kainų augimą. WTI pirmadienio sesijos pabaigoje kaina siekė apie 90,12 JAV dolerių už barelį, „Brent“ rūšies nafta, kuria prekiaujama Londone, smuko iki 110,09 JAV dolerių už barelį.
Antradienį naftos kaina augo, nes buvo sustabdyta jos gavyba 27-iuoseŠiaurės jūros naftos platformose dėl kovo 2 dienos užfiksuoto incidento, kai vienoje iš jų įvyko naftos nutekėjimas. WTI naftos kainų kilimą įtakojo silpnėjantis doleris, bei naujos JAV „Dow Jones Indutrial Average“ indekso šturmuojamos aukštumos. Tačiau naftos kainos augimas buvo ribojamas žiniomis apie vis didėjančią naftos pasiūlą iš JAV ir savaitės viduryje WTI rūšies nafta kainavo 90,44 USD, o „Brent“ – 111,07 USD atitinkamai.
Ketvirtadienįteigiamas nuotaikas skatino žymiai geresni nei tikėtasi paskelbti JAV ekonomikos rodikliai, bei šiek tiek optimistiškesnės nuotaikos dėl euro zonos padėties. Šią dieną WTI kilo apie 1,25 proc. iki 91,55 USD, „Brent“ kaina taip pat paaugo iki 111,15 USD.
Paskutinę savaitės prekybos dieną naftos kainos stabilizavosi. Penktadienį buvo paskelbta, kad po beveik savaitės pertraukos, atnaujinta naftos gavyba Šiaurės jūroje, o JAV paskelbtas sausio nedarbo lygis siekė 7,7 proc. nors buvo tikimasi 7,9 proc. Užsidarant savaitės prekybai, WTI kaina buvo pakilusi iki 91,95 USD, o „Brent“ šiek tiek krito iki 110,85 USD. Pagal „Bloomberg“ atliktą apklausą 17 iš 37 analitikų kitą savaitę prognozuoja naftos kainų mažėjimą, o 13 pasisako, kad kainos gali kilti.
Auksas
Aukso kaina savaitės pradžioje buvo linkusi kilti. Tam įtaką darė pasirodžiusios naujienos, kad didžiosios pasaulio valstybės vėl gali pradėti imtis ekonomikos skatinimo priemonių. Kadangi paskutiniu metu auksas pinga, daugelio valstybių centriniai bankai perka jį ir taip didina savo rezervus. Pagal savaitės pradžioje paskelbtas naujienas yra teigiama, kad Kinijos užsienio valiutų atsargos yra išaugusios daugiau nei 700 proc., o nuo 2004 metų už sukauptą sumą Kinija galėtų net du kartus supirkti visų pasaulio centrinių bankų aukso atsargas.
Savaitės viduryje aukso kilimą ribojo akcijų rinkos augimas, o didesnių naujienų, kurios žymiau koreguotų šio geltonojo metalo kainas, nebuvo. Per visą savaitę šio tauriojo metalo kaina kilo tik apie 1 dolerį ir savaitės prekybą auksas užbaigė ties 1578,97 USD riba.
Vasarį daugiausiai aukso kainoms įtakos darė stiprėjančios Kinijos bei JAV ekonomikos, o kainų kritimą prilaikė Italijos politiniai sprendimai ir JAV biudžeto naujienos.
Kitos žaliavos
Savaitės pradžioje vario kaina kilo po paskelbtų Kinijos pažadų, jog ji nenutrauks ekonomikos skatinimo programos. Po vieno iš didžiausių pasaulyje metalų vartotojo paskelbtų naujienų taip pat kilo aliuminio ir nikelio kainos. Kinija paskelbė, kad per šiuos metus žada nutiesti apie 5200 km naujų geležinkelių, bei 80000 km greitkelių. Po šių planuojamų darbų vario paklausa gali išaugti.
Pažymėtina, kad aliuminis patyrė didžiausią šuolį į viršų nuo praėjusių metų birželio.
Antroje savaitės pusėje industrinių metalų kainos lėtai traukė žemyn,o lyginant savaitės pradžios ir pabaigos kainas – pasikeitė nežymiai.
Sidabro kainos pakito nežymiai. Pirmadienį šio metalo kaina siekė apie 28,65 USD, o penktadienį, užsidarant rinkai – 28,95 USD už trojos unciją. Platinos kaina per savaitę kilo 30 JAV dolerių, o šio brangiojo metalo kaina savaitės pabaigoje kotiravosi ties 1605,25 USD riba už trojos unciją.
Apžvalgą parengė „FX Trading“ analitikai.