Nafta
Praėjusios savaitės pradžioje daug dėmesio sulaukė Kipras. Į šios mažos šalies naujienas daugiau ar mažiau, bet reagavo visos pasaulio rinkos. Po ketinimų Kipre apmokestinti indėlius naftos kainos tik prasidėjus prekybai smarkiai krito, bet palaipsniui kaina kilo ir dar pirmadienį sugebėjo atsistatyti. Savaitės pirmoje pusėje bei viduryje nepriėmus vieningų sprendimų dėl šios šalies ekonominio gelbėjimo energijos produktų rinkos vėl buvo sukrėstos, nes tai mažino energijos paklausos lūkesčius.
Antroje savaitės pusėje naftos kainas gelbėjo naujienos iš JAV, kai buvo paskelbta, kad JAV naftos pasiūla krito net 1,3 mln. barelių, nors ekspertai prognozavo 2 mln. barelių augimą. Šias kainų nuotaikas ir vėl bandė keisti euro zona, nes ketvirtadienį buvo paskelbti prasti euro zonos pirkimo vadybininkų indekso duomenys. Šis rodiklis krito nuo 47,9 iki 46,6, nors buvo prognozuojamas kilimas iki 48,2. Taip pat prie kilimo ribojimo prisidėjo ir stiprėjantis doleris, nes savaitės pabaigoje JAV buvo paskelbta keletas rodiklių, kurie buvo geresni nei tikėtasi. Į rinkas teigiamų nuotaikų įpūtė ir JAV FED susirinkimo pabaiga, po kurios buvo paskelbta, kad kol kas JAV nenutrauks kiekybinio lengvinimo programos (QE3) anksčiau laiko.
„WTI“ naftos kaina per savaitę nors ir aktyviai judėjo, bet savaitinis pokytis nesiekė nei 10 USD centų, o prekyba užsidarė ties 93,71 USD. „Brent“ rūšies naftos kaina buvo šiek tiek judresnė ir per savaitę krito apie 2 JAV dolerius ir savaitės prekybą užbaigė ties 107,66 USD už barelį kaina.
Auksas
Kipro problemos visą praėjusią savaitę kėlė investuotojų susidomėjimą auksu. Taip atsitiko, nes dėl nestabilios akcijų rinkų padėties, kurią sukėlė Kipras, investuotojai mieliau rinkosi stabilesnę investiciją.
Didžiausias susidomėjimas auksu buvo jaučiamas savaitės pirmojoje pusėje, nes Kipras niekaip nepriėmė aiškaus ekonomikos gelbėjimo sprendimo ir investuotojams renkantis saugesnes investavimo kryptis jie linko į tauriuosius metalus, taip didindami jų paklausą. Antroje savaitės pusėje tauriųjų metalų paklausa šiek tiek atslūgo, nes Kipras pradėjo ieškoti kitų būdų kaip normalizuoti ekonominę padėtį ir tai nežymiai ramino investuotojus, o taip pat ir iš JAV atėjusios naujienos mažino paklausą.
Per savaitę auksas sugebėjo pakilti apie 10 dolerių. Užsidarant savaitinės prekybos sesijai aukso kaina buvo 1608,55 USD už Trojos unciją.
Kitos žaliavos
Sidabro rinka praėjusią savaitę nebuvo labai aktyvi ir kainos tęsė ilgalaikį kritimą. Šio metalo kainos per savaitę pasikoregavo nežymiai. Užsidarant rinkoms penktadienį sidabras kainavo 28,70 USD/t oz. Sidabras šiuo metu yra šešių mėnesių žemumose, todėl kai kurie ekspertai prognozuoja, kad šiuo metu yra pats geriausias metas pirkti sidabrą, nes šio metalo kainos nemažai yra susijusios su JAV būkle, o gerėjant JAV rodikliams artimiausiu metu į viršų gali patraukti ir šis metalas.
Platinos kainos praėjusią savaitę kilo nedaug ir penktadienį šio brangiojo metalo kaina buvo 1583,25 USD/t oz.
Pramoninių metalų, tokių kaip varis, aliuminis ar cinkas, kainos praėjusioje savaitėje turėjo dvi tendencijas. Pirmoje savaitės pusėje buvo jaučiamas kainų kritimas, o antroje kilimas. Žymesniais kainų pokyčių neišsiskyrė nei vienas metalas.