„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

Prancūzija apmokestins stambias interneto ir technologijų bendroves

Prancūzija nuo ateinančių metų sausio 1 dienos pradės taikyti nacionalinį mokestį stambioms interneto ir technologijų bendrovėms, pirmadienį pranešė šios šalies finansų ministras Bruno Le Maire'as.
Šeštadienio protestai Prancūzijoje
Šeštadienio protestai Prancūzijoje / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Mokestį nuspręsta taikyti Europos Sąjungai (ES) vis dar neįstengiant sutarti dėl bendro mokesčio interneto milžinėms.

Prancūzija aktyviai siekė, kad būtų įvestas naujasis „GAFA mokestis“, taip pavadintas pagal bendrovių „Google“, „Apple“, „Facebook“ ir „Amazon“ pavadinimų pirmąsias raides. Tokiu būdu siekiama užtikrinti, kad pasaulinės milžinės mokės teisingą mokesčių dalį nuo pajamų, gaunamų iš didžiulio masto verslo veiklos Europoje.

„Mokestis bet kokiu atveju bus įvestas nuo ateinančių metų sausio 1 dienos ir bus taikomas visus 2019-uosius. Manome, kad bus surinkta 500 mln. eurų“, – sakė B.Le Mairė spaudos konferencijoje Paryžiuje.

Nedideli JAV technologijų milžinių Europoje mokami mokesčiai jau ne kartą sulaukė rinkėjų nepasitenkinimo daugelyje Europos šalių, tačiau 28-ių narių blokas nesutaria dėl to, kaip spręsti šį klausimą.

Airija, kurioje įsikūrusios kelių JAV technologijų milžinių būstinės Europoje, vadovauja nedidelei, daugiausia iš Šiaurės šalių sudarytai grupei valstybių, tvirtinančių, kad naujasis mokestis gali paskatinti „represijas“ prieš Europos įmones ir supykdyti JAV.

Visi mokesčių pakeitimai turi būti vienbalsiai patvirtinti valstybių narių.

Kiek anksčiau šį mėnesį Prancūzija ir Vokietija susitarė nuo 2021-ųjų įvesti naują bendrą priemonę, o tai suteiktų Paryžiuje įsikūrusiai Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijai (EBPO) rasti laiko naujam, visus tenkinančiam sprendimui.

EBPO, kuriai priklauso pagrindinės pasaulio ekonomikos, jau rengia pasiūlymą dėl naujos tarptautinės schemos. Šis pasiūlymas turės reglamentuoti technologijų bendrovių apmokestinimą.

Politikai visame pasaulyje laužo galvas, kaip apmokestinti JAV technologijų milžines, kurios dominuoja savo sektoriuose tarptautiniu mastu, tačiau dažnai pajamas ir pelną deklaruoja šalyse, kuriose taikomi nedideli mokesčiai, taip siekdamos sumažinti savo įsipareigojimus.

Prancūzijos sprendimą pradėti taikyti minėtą mokestį nuo kitų metų sausio 1 dienos galėjo lemti vidaus biudžeto problemos, finansų ministerijai ieškant naujų pajamų šaltinių ir galimybių sutaupyti.

Spaudžiamas „geltonosiomis liemenėmis“ vadinamų protestuotojų, prezidentas Emmanuelis Macronas praeitą savaitę paskelbė apie nedideles pajamas gaunančioms šeimoms skirtas priemones, kurios 2019 metų biudžete paliko kelių milijardų eurų dydžio skylę.

Kai kurios kitos ES valstybės narės, tokios kaip Didžioji Britanija, Ispanija ir Italija, taip pat rengia nacionalines skaitmeninio mokesčio versijas. Nuo jų neatsilieka ir Singapūras su Indija.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Testas.14 klausimų apie Kauną – ar pavyks teisingai atsakyti bent į dešimt?
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs