Interviu naujienų televizijos kanalui BFM Sibeth Ndiaye paminėjo ES ir Kanados prekybos susitarimą, kuriam ratifikuoti prireikė nemažai metų, ir pridūrė: „Mercosur“ šalių atveju elgsimės taip pat... Nuodugniai įvertinsime susitarimą ir, atsižvelgdami į jo detales, priimsime sprendimą... Prancūzija dar nėra pasirengusi ratifikuoti [susitarimo].“
Prekybos susitarimas, kurį penktadienį pasiekė ES ir keturios Pietų Amerikos šalys – Argentina, Brazilija, Paragvajus ir Urugvajus, – yra didžiausias ES istorijoje.
Pasiektą susitarimą šalys pavadino aiškiu įsipareigojimu siekti laisvos prekybos ir daugiašališkumo tuo metu, kai Jungtinėse Valstijose, kurios yra pakursčiusios nemažai prekybos ginčų, didėja protekcionizmas.
Tačiau susitarimas sukėlė didelį Europos ūkininkų ir nevyriausybinių organizacijų (NVO) susirūpinimą. Ūkininkai baiminasi nesąžiningos konkurencijos su Pietų Amerikos gamintojais, o NVO nerimauja dėl susitarimo pasekmių klimatui.
Prancūzijoje susitarimas sulaukė ir kairiųjų, ir dešiniųjų politikų, taip pat kai kurių prezidento Emmanuelio Macrono centristinės partijos „Respublika, pirmyn!“ narių kritikos.