Prekės ir paslaugos brangsta 8 mėnesį iš eilės

Lietuvoje balandžio mėnesį buvo 1 proc. mėnesio infliacija. Vartojimo prekių ir paslaugų kainos šalyje didėja aštuntą mėnesį iš eilės.
Agurkai.
Agurkai. / 123RF.com nuotr.

Statistikos departamentas pranešė, kad metinė infliacija (balandį, palyginti su 2016 metų balandžio mėnesiu) siekė 3,5 proc., o vidutinė metinė infliacija buvo 1,6 procento.

Statistikų teigimu, balandžio mėnesį bendram vartojimo prekių ir paslaugų kainų pokyčiui daugiausia įtakos turėjo 4,9 proc. padidėjusios drabužių, 13,1 proc. – daržovių, 29,6 proc. – keleivių vežimo oro transportu paslaugų, 6,3 proc – vyno, 3,7 proc. – alaus, 4,1 proc. – avalynės kainos. Šilumos energija per mėnesį atpigo 3,2 proc., vaisiai – 2,4 proc., automobiliai – 1,3 proc., pienas ir jo produktai, sūris ir kiaušiniai – 0,4 proc., žuvis ir jūros gėrybės – 1 procentu.

Vartojimo prekių kainos per mėnesį padidėjo 0,9 proc., paslaugų kainos – 1 procentu. Valstybės ir savivaldybių institucijų reguliuojamos vartojimo prekių ir paslaugų kainos per mėnesį sumenko 0,5 proc., rinkos kainos – išaugo 1,2 procento.

Metinei infliacijai daugiausia įtakos turėjo degalų ir tepalų (13,9 proc.), alaus (28,8 proc.), restoranų, kavinių ir panašių viešojo maitinimo įstaigų paslaugų (9,4 proc.), spirituotų gėrimų (8,1 proc.), pieno ir jo produktų, sūrio ir kiaušinių (6 proc.), kietojo kuro (14,8 proc.) kainų padidėjimas bei šilumos energijos (10,1 proc.), elektros energijos (10 proc.), daržovių (8,6 proc.), telefono paslaugų (2,9 proc.) kainų sumažėjimas.

Vartojimo prekių kainos per metus padidėjo 3,3 proc., paslaugų kainos išaugo 4,2 procento. Valstybės ir savivaldybių institucijų administruojamos kainos per metus sumenko 3,4 proc., tačiau rinkos kainos padidėjo 4,6 procento.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Aukščiausios klasės kavos aparatai: ar verta į juos investuoti?
Reklama
Įspūdingi baldai šiuolaikinei svetainei: TOP 5 pasirinkimai