Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Prekyba taršos leidimais tapo saugesnė

Po trijų mėnesių pertraukos Lietuvoje atnaujinta prekyba apyvartiniais taršos leidimais.
Dūmai
Dūmai / „Scanpix“ nuotr.

Įdiegus papildomas saugumo priemones sistema tapo daug geriau apsaugota nuo įsilaužėlių, tiesa, prekybos procedūros dėl to pailgėjo ir gali trukti iki trijų dienų, rašo „Verslo žinios“.

„Prekyba apyvartiniais taršos leidimais (ATL) buvo atnaujinta balandžio 20 dienos ir visos įmonės, kurios leidimus norėjo perleisti dar iki balandžio pabaigos, galėjo tą padaryti“, – sakė už apyvartinių taršos leidimų registrą atsakingo Lietuvos aplinkos apsaugos investicijų fondo direktorius Arvydas Dragūnas.

Jo teigimu, dabar prekyba leidimais tapo gerokai saugesnė, nes įdiegtas vadinamasis keturių akių operacijų patvirtinimo mechanizmas.

„Per paskutinę savaitę atlikta keliasdešimt ATL perleidimo operacijų ir kiekviena buvo patvirtinta tik tuomet, kai buvo sutikrinti visi duomenys, susisiekta su jas vykdžiusiais žmonėms ir gautas jų patvirtinimas“, – aiškino A.Dragūnas.

„Orlen Lietuvos“ viešųjų ryšių direktorė Aurelija Trakšelienė teigė, kad kol kas įmonė dar nėra išbandžiusi naujos sistemos praktikoje, nevykdė operacijų, todėl ir nepatogumų nepatyrė.

Apyvartinių taršos leidimų registras neveikė nuo sausio 19 dienos. Europos Komisija jį nurodė uždaryti, kai dėl programišių įsilaužimo dingo milijonai apyvartinių taršos leidimų. Nors Lietuvos ATL registras nuo programišių nenukentėjo, tačiau jis irgi buvo uždarytas, kol ekspertai įsitikins, kad bazė patikimai apsaugota. 
 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“
Reklama
„Energus“ dviratininkų komandos įkūrėjas P.Šidlauskas: kiekvienas žmogus tiek sporte, tiek versle gali daugiau
Reklama
Visuomenės sveikatos krizė dėl vitamino D trūkumo: didėjanti problema tarp vaikų, suaugusiųjų ir senjorų