Kitų metų kovą Europos Sąjungą (ES) paliksianti valstybė sieks ilguoju laikotarpiu 5 proc. padidinti eksporto sudaromą bendrojo vidaus produkto (BVP) dalį, sakė L.Foxas.
Jungtinė Karalystė pernai į užsienį pardavė rekordinį kiekį prekių, kurių vertė sudarė 620 mlrd. svarų (690 mlrd. eurų). Britiško eksporto konkurencingumą pernai padidino kritęs svaro kursas. Iš viso eksportas 2017 metais sudarė 30 proc. viso Jungtinės Karalystės BVP.
Vyriausybė ir verslo grupės tiki, kad šį skaičių galima padidinti iki 35 proc. BVP.
„JK verslai yra puikiai pasiruošę pasinaudoti staigiais pasaulinės ekonominės aplinkos pokyčiais ir aš tikiu, kad JK turi potencialo tapti 21-ojo amžiaus eksporto supergalia“, – verslininkams sakė L.Foxas.
„Mums paliekant ES, mes turime išsikelti aukštus tikslus ir ši eksporto strategija padės padaryti būtent tai“, – pridūrė ministras.
Vyriausybė skaičiuoja, kad apie 400 tūkst. britų verslų galėtų eksportuoti produkciją, bet to nedaro, o Didžiosios Britanijos pramonės konfederacija (CBI) mano, kad į šią kategoriją patenka apie 10 proc. įmonių visuose regionuose.
Planas skatins įmones eksportuoti savo produkciją, o tam vyriausybė ims rengti informacinę kampaniją.
Valstybė taip pat padės verslams užmegzti kontaktus su užsienio pirkėjais bei rinkomis aktyviau reklamuodama britiškas įmones įvairiose informacinėse platformose.
Jungtinės Karalystės eksporto rinka pernai pašoko 11 proc. bei padėjo sumažinti šalies prekybos deficitą.
Tačiau per tris mėnesius iki šių metų birželio pabaigos, eksporto apimtys krito, o importas išaugo, dėl ko Jungtinės Karalystės prekybos deficitas ūgtelėjo 4,7 mlrd. svarų.