„Jaučiuosi labai liūdnai, ir tai yra įpareigojimas mums, pirmiausiai Vyriausybei, spręst šiandien problemas esančias šalyje, kuriant darbo vietas, skatinant ekonomikos vystymąsi, taip pat planuot ir tam tikrus perspektyvinius projektus“, – ketvirtadienį interviu Žinių radijui, klausiamas, kaip jaučiasi būdamas vienos skurdžiausių valstybių Europos Sąjungoje (ES), sakė premjeras.
„Mano tikslas pagrindinis – kuo greičiau paskatinti ekonomikos vystymąsi, kur tikrai norisi veiksmų ir rezultatų, ir jie tikriausiai gal pasimatys vasaros metu, tai statybos sektoriaus atsigavimas, po to visuomeninės paskirties objektų rekonstrukcija, renovacija, taip pat infrastruktūros plėtra. Aš žiūriu tik per ekonomikos skatinimą, darbo vietų kūrimą, pajamų augimą, o kita kryptis – per šeimos biudžeto išlaidų mažinimą, pirmiausia atpiginant komunalines paslaugas“, – apie būdus mažinti skurdą kalbėjo Vyriausybės vadovas.
Lietuva pagal gyventojų skaičių, kuriems gresia skurdas ar socialinė atskirtis, išlieka tarp prasčiausiai atrodančių šalių Europos Sąjungoje (ES).
33,4 proc. Lietuvos gyventojų 2011 metais gyveno ties skurdo riba, ir tai buvo vienas didžiausių rodiklių Europoje, rodo praėjusią savaitę atnaujinti statistikos tarnybos Eurostatas duomenys.
Skurdo ir socialinės atskirties grėsmė 2011 metais, palyginti su 2010-aisiais, Lietuvoje išaugo 0,4 punkto – 2010 metais šiai rizikos grupei buvo priskirta 33 proc. gyventojų.
Pagal tyrimo metodiką, skurdo rizikai priskiriami žmonės, kurių pajamos nesiekia 60 proc. šalies vidurkio.
Lietuvoje skurdo rizikos riba 2011 metais buvo 691 litas per mėnesį vienam asmeniui ir 1452 litai šeimai, kurioje yra du suaugę asmenys bei du vaikai iki 14 metų amžiaus.