Pasak S.Skvernelio, šiuo metu svarstomas tik „projekto projektas“, konkretūs veiksmai, atsakingos institucijos ir datos nėra iki galo aiškios. Pasak jo, kovo 1 d. projektas bus pateiktas, o kovo 8 d. arba 13 d. priimtas. Popierinius juodraščius išsinešė pristatymo dalyviai, žurnalistams nebuvo parodyta, kaip planuojama įgyvendinti vyriausybės programą.
Aišku tik tai, kad bent jau šiemet vyriausybė nenumato alkoholio prekybos sutelkti specializuotose parduotuvėse. Tą išsakė premjeras.
Be to, Darbo kodekso priėmimas atidėtas tik pusmečiui.
Anot S.Skvernelio, viešojo sektoriaus pertvarkos darbai numatyti visai kadencijai – išlieka planai visas ministerijas perkelti į vieną pastatą. Bus optimizuojama Vyriausybės kanceliarija, taip pat bus atliekamos ir ministerijų struktūrinės pertvarkos – po to Vyriausybės kanceliarija gali mažėti dar labiau.
„Šiandien per tą valandą buvo pasiūlymų, konkrečių minčių. Visi pasiūlymai negali kirstis ar prieštarauti Vyriausybės programai. Bent jau nepalaikymo nesulaukėme nei vieno, yra tik pasiūlymai, korekcijos, pataisymai“, – teigia S.Skvernelis.
Lietuvos pašto reforma, anot S.Skvernelio, buvo pradėta netinkamai – žmonėms esą pasiųsta žinia, kad kaimiškose vietovėse jie negaus paslaugų. Tačiau, S.Skvernelio įsitikinimu, turi būti tęsiama visų valstybės įmonių reforma.
„Jei norime kalbėti apie efektyvumą, turime artinti paslaugas prie žmonių. Pirmiausia turi būti pateiktas pilotinis projektas, turi būti paaiškinimas, kokia paslauga pasieks pagal vadinamą naują veiklos metodiką. Ir komunikacija, ir paslaugų pateikimas turi eiti lygiagrečiai“, – aiškino S.Skvernelis.
Neatsisakoma ir ypatingojo prokuroro statuso įtvirtinimo politinėms ir teisėjų korupcijos byloms.
Vyriausybės programoje bene didžiausias dėmesys skiriamas socialiniams klausimams: visokeriopa parama šeimai, įvaikinimo skatinimas, vaiko teisių apsauga, kova su smurtu, gimstamumo didinimas.Vyriausybė privalo per tris mėnesius patvirtinti programos nuostatų įgyvendinimo prioritetines priemones po to, kai Seimas pritaria Vyriausybės programai. 15min anksčiau rašė, kad Seime prieš Vyriausybės programą balsavo tik trys parlamentarai.