Ingridos Šimonytės teigimu, reformą sudarantys įstatymų projektai „nėra suženyti, kad jeigu vienas projektas negali būti svarstomas, tai irgi negali ir joks kitas“.
„Ieškant jau konkrečių sprendimų dėl konkrečių projektų, manau, dizaino pokyčių gali būti tokių, kad taip neatsitiktų (mokesčių reforma nebūtų išbalansuota – BNS), kad Lietuva neėstų savo pajamų bazės sprendimais, kurie dar labiau mažina jos galimybe finansuoti viešąsias paslaugas“, – po valdančių konservatorių, liberalų ir „laisviečių“ koalicinės tarybos posėdžio trečiadienį žurnalistams teigė premjerė.
I.Šimonytė dėl mokesčių reformos paketo draskymo „jokios dramos“ nemato.
„Niekada nebuvo taip, kad su tuo, su kuo ateina į Seimą Vyriausybė, viskas 100 proc. būtų priimama. Jeigu norima, kad įstatymai būtų priimti, kartais Vyriausybei taip pat tenka dėl kažkurių dalykų nusileisti, bet kiti diskusijos dalyviai gali nusileisti dėl kitų dalykų“, – tvirtino I.Šimontytė.
Pasak jos, kelerius metus rengtos ir šiemet mažiausiai du kartus jau tikslintos mokesčių sistemos pertvarką numatančių įstatymų paketo likimą „sudramatinti“ yra linkusi „išorė“.
„Išorė likusi sudramatinti ir ieškoti kažkokio labai didelės ir pikantiškos šito klausimo raidos“, – kalbėjo I.Šimonytė.
Rugpjūčio pradžioje I.Šimonytė yra sakiusi, kad jei Seime nebus pritarta Vyriausybės suplanuotam individualios veiklos apmokestinimui, tuomet ir išlaidų didinimas biudžete bus labai ribotas.
Pasak jos, jei bus atsidurta situacijoje, kada nebus palaikymo mokesčių pakeitimams, ji darys prielaidą, kad nėra palaikymo mokesčių pakeitimams apskritai ir nėra taip pat palaikymo pageidavimams, kurie didina vienas ar kitas išlaidas iš biudžeto.
Seimui teikiamos septynių įstatymų pataisos. Jomis, be kitų dalykų, siūloma didinti individualios veiklos apmokestinimą, numatyti pokyčiai dirbantiesiems su verslo liudijimais, investicinė sąskaita, platesnis nekilnojamojo turto apmokestinimas.