„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

Premjerė neatmeta draudimo mokesčio idėjos

Ieškant gynybos finansavimo šaltinių ir kai kuriems politikams siūlant labiau apmokestinti draudimo įmonių paslaugas, premjerė neatmeta tokio specifinio mokesčio idėjos, o finansų ministrė sako, kad toks mokestis pabrangintų paslaugas. 
Gintarė Skaistė
Gintarė Skaistė / Žygimanto Gedvilos / BNS nuotr.

Premjerė Ingrida Šimonytė anksčiau Seime teigė, kad draudimo paslaugoms pagal Europos Sąjungos teisę negalima taikyti pridėtinės vertės mokesčio (PVM). Tačiau ji neatmetė galimybės joms taikyti specifinį mokestį.  

„Šį mokestį taikyti mechaniškai yra sudėtinga dėl veiklos pobūdžio, bet galima taikyti specifinius mokesčius“, – teigė premjerė.  

„Dėl draudimo įmonių... Yra tokia praktika kitose valstybėse specialaus mokesčio tai vadinamai premijai. Visai galima būtų turbūt apie tai diskutuoti ir svarstyti“, – pridūrė ji.  

Taip ji komentavo Seimo Biudžeto ir finansų komiteto nario „valstiečio“ Valiaus Ąžuolo pareiškimą, kad draudimo, lošimų įmonių ar bankų apmokestinimas yra per menkas, už jų paslaugas nemokamas PVM. 

„Iš tų trijų sričių būtų galima surinkti nemažai įplaukų (į biudžetą – BNS)“, – tvirtino parlamentaras.  

Ministrė Gintarė Skaistė sako, jog toks mokestis pabrangintų draudikų paslaugas. 

„Matyt, tai atsilieptų draudimo sutarčių kainoms. Tai tiesioginis mokestis nuo sutarties – kokio dydžio yra sutartis, kiek žmogus ar įmonė moka už draudimo sutartį, tai yra procentinis dydis ant viršaus. Pabrangtų draudimo sutartys tiek, kokio dydžio tarifas būtų nustatytas“, – BNS teigė G. Skaistė, paklausta, ar Lietuvoje galėtų atsirasti toks mokestis.

Jos teigimu, visi variantai svarstytini, juolab, kad kai kuriose Europos valstybėse toks mokestis yra, tik skirtingo dydžio. 

„Tai politinio pasirinkimo klausimas, kas turi už gynybą sumokėti – visi ar tik verslininkai, ar turtingi, ar draudimo sutarčių pirkėjai“, – sakė G. Skaistė. 

„Panašus į PVM kai kuriose šalyse yra taikomas specialus apmokestinimas, paprastai jis būna apie 10 proc., vadinasi draudimo įmokos mokestis (angl. insurance premium tax)“, – aiškino finansų ministrė.   

Lietuvos draudikų asociacijos direktorius Andrius Romanovskis BNS teigė, kad tokio mokesčio idėja iki šiol nebuvo svarstyta. 

Draudimo įmonės dabar moka standartinį 15 proc. pelno mokestį. 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“