„Jeigu paketas pasidarys toks, kad vien tik biudžeto pajamos mažėja, tuo pačiu metu augant pareikalavimams valstybės išlaidoms ir dėl švietimo, ir dėl krašto apsaugos susitarimo, infrastruktūros ir kitų objektyvių aplinkybių, akivaizdu, tada geriau jokio paketo negu toks, bet tikiuosi, kad kolegoms užteks išminties išlaikyti paketą ribose, kurios yra užbrėžtos, dėl detalių turint galimybę diskutuoti“, – Žinių radijui ketvirtadienį sakė premjerė.
Ji kalbėjo, jog paketas yra įvairialypis ir jame yra nuostatų, dėl kurių daug kas sutinka, kad jų reikia, bet taip pat yra ir tokių, dėl kurių gali būti skirtingų nuomonių, tačiau paketas yra subalansuotas.
„Yra sprendimų, kurie yra mažinantys mokesčių naštą mažiau uždirbantiems žmonėms, sprendžiant pajamų nelygybės klausimus, taip pat didinantys mokesčius aukštesnėse pajamos, vėlgi kalbant apie tą pačią pajamų nelygybę, kuri Lietuvoje vėl praėjusiais metais pradėjo, deja, šiek tiek didėti. Yra verslo investicinių lengvatų, labai svarbu kalbant apie Lietuvos ateitį, ekonomikos transformaciją, tai priklausys, kokie tie pokyčiai bus“, – sakė I.Šimonytė.
Seimas šią savaitę po pateikimo priėmė svarstyti Vyriausybės siūlomą mokesčių pertvarką.
Toliau įstatymų paketą svarstys Seimo komitetai, jis į plenarinių posėdžių salę turėtų grįžti jau rudens sesijoje.
Septynių įstatymų pataisomis, be kitų dalykų, siūloma didinti individualios veiklos apmokestinimą, taip pat numatyti pokyčiai dirbantiesiems su verslo liudijimais, investicinė sąskaita, platesnis nekilnojamojo turto apmokestinimas.