Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Pretendentų į Varšuvos biržą sąraše – „Agrowill Group“, „Tiltra Group“

Į Varšuvos akcijų rinką žengiant pirmajai Lietuvos bendrovei, dėl debiuto Lenkijos biržoje derasi dar mažiausiai viena Lietuvos bendrovė.
Derybos
Derybos / Tomo Urbelionio/BFL nuotr.

„Šiuo metu deramės su dar viena Lietuvos įmone, ji numato į Varšuvos biržą žengti iki šių metų pabaigos. Dar kelios įmonės domisi galimybėmis akcijas Lenkijos biržoje pradėti kotiruoti 2011-aisiais“, – „Verslo žinioms“ sakė „Rubicon Partners Brokerage House“ partneris Hubertas Bojdo.

Dienraščio žiniomis, viena iš įmonių, su kuria derasi „Rubicon Partners“, yra žemės ūkio investicijų bendrovė „Agrowill Group“. Pasak H.Bojdo, Varšuvos birža įmones turėtų vilioti dėl lyderės pozicijų visame Vidurio bei Rytų Europos regione ir sparčiausio kapitalizacijos augimo (per pastaruosius 12 mėnesių ji padidėjo 50 proc.) Europoje.

„Pirmos Lietuvos bendrovės žengimas į biržą gali atverti duris ir kitoms šalies įmonėms, taip pat tapti signalu, kad Varšuvos birža yra puiki vieta pritraukti lėšų tolesnei plėtrai“, – tikina H.Bojdo.

Apie dar bent dviejų įmonių galimybes žengti į Varšuvos biržą prabyla ir kiti rinkos dalyviai. Aptakiai užsimenama, kad tai galėtų daryti apie tokias ambicijas jau skelbusi kelių ir tiltų statybos bendrovė „Tiltra Group“, aktyviai dirbanti Lenkijoje, arba „Sanitas“, kuriam Lenkija yra didžiausia prekybos rinka.

Lenkų spauda skelbia, kad „Tiltra Group“ pradėjo aktyviau rengtis akcijų pardavimui ir Varšuvos biržoje galėtų pasirodyti per artimiausius dvejus metus. Vis dėlto pabrėžiama, kad žengti į Varšuvą įmones labiau įkalbinėja patys tarpininkai.

„Akivaizdu viena: didesnę tikimybę sėkmingai išplatinti akcijas Lenkijoje turi tos įmonės, kurios jau veikia šioje šalyje. Jas investuotojai paprasčiausiai geriau pažįsta iš atliktų darbų ir gali tinkamai įvertinti riziką, susijusią su investicija“, – sako IPO organizuoti padedančios advokatų kontoros „Raidla Lejins & Norcous“ vadovaujantysis partneris Irmantas Norkus.

Jo duomenimis, pasiūlyti akcijų Varšuvos biržoje svarsto dvi Lietuvos gamybos ir infrastruktūros įmonės, veikiančios Lenkijoje.

„Finasta Corporate Finance“ (FCF) direktorius Skirmantas Miliauskas sako, kad Lietuvos įmonės tikrai svarstys Varšuvos biržos alternatyvą, nes tai įdomi vietos rinkos atsvara.

„Vis dėlto hiperaktyvumo tikėtis neverta jau vien dėl to, kad Lietuva negali pasiūlyti dešimčių įmonių, kurios atitiktų Varšuvos biržos investuotojų lūkesčius. Reikėtų, kad įmonės apyvarta siektų bent 70 mln. litų, nauja akcijų emisija būtų skirta aiškiai suformuluotai ir pagrįstai plėtrai, o įmonės veikla ar jos plėtra būtų vykdoma platesniame regione, ne vien Lietuvoje“, – sakė jis.

FCF neseniai pati tapo Varšuvos biržos partnere ir galės vesti įmones į šią biržą.

Pralaužti ledus Varšuvos vertybinių popierių biržoje, kurioje iki šiol nėra nė vienos Lietuvos įmonės, bandys orlaivių priežiūros ir užsakomųjų skrydžių grupė „Avia Solutions Group“ (ASG), per IPO planuojanti parduoti apie 20 proc. akcijų ir pritraukti 22–26 mln. eurų (76–90 mln. litų).

ASG, kurios pagrindinė akcininkė yra „ŽIA valda“, žengti į Varšuvos biržą numato dar šiemet, tikėtina, kad lapkritį. Jau nusamdyti IPO konsultantai – „Rubicon Partners“ – ir rengiamas naujų akcijų aplinkraštis.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kalėdinis „Teleloto“ stebuklas – saulėtas dangus bene kiaurus metus
Reklama
Netikėtai didelis gyventojų susidomėjimas naujomis, efektyviomis šildymo priemonėmis ir dotacijomis
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos