2022 12 28 /10:35

Prezidentas abejoja, kad dabartiniai valdantieji įgyvendins mokesčių reformą

Prezidentas Gitanas Nausėda abejoja, kad dabartinė valdančioji koalicija įgyvendins mokesčių reformą. Tačiau tikisi, kad tai padarys jau kitas parlamentas.
Gitanas Nausėda
Gitanas Nausėda / Žygimanto Gedvilos / BNS nuotr.

„Aš turiu didelių abejonių, ar šio parlamento politinės partijos turės pakankamai valios atidaryti didelį reformų langą, nesvarbu, ar kalbėtume apie mokesčių reformą, ar apie kitų sričių reformas“, – LRT radijui trečiadienį sakė prezidentas.

Pasak jo, įgyvendinti reformą buvo gan geras metas, kai dirbo Finansų ministerijos mokesčių reformos grupė. Tačiau, pasak G.Nausėdos, jos darbo rezultatas nulinis.

„Ten buvo gan nemažai posėdžių ir žinau, kad buvo subrandinta nemažai pasiūlymų. Jie visi buvo sustabdyti kuriam laikui ir mokesčių reformos grupė baigė savo dabą su nuliniu rezultatu, nes iš tų pasiūlymų mažai kas pasiekė Seimą“, – sakė G.Nausėda.

„Taip, kai kuriuos atgarsius, pasiūlymus matome Seimo darbotvarkėje, bet tai nėra tai, kas vadintina mokesčių reforma. Štai kodėl galbūt kitą kartą geriau sustoti, pasakyti, kad taip, praleidome geriausią laiką ir tikėkimės, kad galbūt jau kitai valdančiajai koalicijai pavyks kur kas anksčiau pajudinti šią reformos iniciatyvą, išnaudoti tinkamą langą tai padaryti ir įgyvendinti“, – pridūrė jis.

Prezidentas teigė, jog mokesčių politikoje yra „daugybė netolygumų“, tačiau nereikėtų sudaryti prielaidų žmonėms galvoti, kad reforma baigsis mokesčių didinimu. Anot G.Nausėdos, todėl reikėtų išnaudoti visas galimybes, pavyzdžiui, šešėlinės ekonomikos mažinimą.

„Lenkijoje labai rimai diskutuojama PVM atotrūkio klausimu – faktinių įplaukų, palyginti su potencialiai galimomis įplaukomis. Pas mus teoriškai apie ją kartkartėmis užsimenama, bet nededama jokių pastangų, kai atotrūkis sudaro apie 1 mlrd. eurų, – kad šito 1 mlrd. eurų problema būtų sprendžiama“, – sakė G.Nausėda.

„Tada, žinoma, pradedame kalbėti, kad gal kokį nekilnojamojo turto mokestį įveskime, surinktume tiek ir tiek papildomai milijonų, gal ką nors apmokestinti. Sistemiškumo visada mūsų mokesčių politikoje trūko. Deja, turiu konstatuoti, kad jo trūksta ir šiuo metu“, – pridūrė prezidentas.

Premjerės Ingridos Šimonytės Vyriausybė kadencijos pradžioje buvo sudariusi darbo grupę ir planavo šiemet pristatyti dvejus metus rengtą mokesčių reformą. Anksčiau valdantieji tvirtino, kad ji turėtų įsigalioti ne anksčiau kaip 2023 metų sausį. Tačiau šiemet vasarį pasidėjus karui Ukrainoje ir kilus energijos išteklių krizei mokesčių peržiūra buvo atidėta laukiant, kol situacija stabilizuosis.

Finansų ministrė Gintarė Skaistė pastaruoju metu ne kartą sakė, kad reformos paketas Seimą turėtų pasiekti pavasarį, o jį viešai ketinama pristatyti tik radus bendrą sutarimą koalicijoje.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Reklama
Išskirtinės „Lidl“ ir „Maisto banko“ kalėdinės akcijos metu buvo paaukota produktų už daugiau nei 75 tūkst. eurų
Akiratyje – žiniasklaida: tradicinės žiniasklaidos ateitis