„Aš norėčiau, kad sprendimai dėl mūsų senjorų būtų ir kompleksiški, ir nuoseklūs, ir, svarbiausia, tvarūs. Baikime vieną kartą (mėtytis – BNS) gabaliukais – mestelėjome truputį, paskui dar šiek tiek mestelėjome“, – žurnalistams antradienį sakė G.Nausėda.
Jis dar kartą pakartojo, kad aiškesnis ir tvaresnis sprendimas yra spartesnis pensijų indeksavimas.
„Yra kur kas aiškesni, skaidresni, labiau pagrįsti sprendimai, ir toks sprendimas yra indeksavimas, kuris iš esmės yra išsaugojamas, tik mes kalbame apie papildomą indeksavimo koeficientą, kuris leistų užtikrinti, kad pensininkų pensija, palyginti su vidutiniu darbo užmokesčiu, kad ir labai lėtai, kad ir traškėdama, bet po truputį vis dėlto didėtų“, – sakė prezidentas.
„Tokie sprendimai, man atrodo, kur kas geresni, nei mėginimas žaisti 13-os pensijos pažadais“, – pridūrė jis.
Prezidento patarėjas Simonas Krėpšta praėjusią savaitę sakė, kad Prezidentūra siūlo pensijas indeksuoti ne 7 proc., kaip numatyta 2021 metų biudžeto projekte, o 9 proc., be to, sparčiau turėtų didėti ir neapmokestinamas pajamų dydis (NPD).
13-osios pensijos įstatymą Seime inicijavo Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos frakcija. Opozicija teigė, kad pataisų iniciatoriai siekia įsiteikti rinkėjams.
Aš norėčiau, kad sprendimai dėl mūsų senjorų būtų ir kompleksiški, ir nuoseklūs, ir, svarbiausia, tvarūs.
Apie tai, kad 13-oji pensija gali būti rinkiminis triukas, antradienį sakė ir socialinės apsaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis. Jo teigimu, ši pensija turėtų būti sukonstruota išmintingiau.
G.Nausėda praėjusią savaitę siūlymą pavadino netvariu, o finansų ministras Vilius Šapoka tvirtino, kad siekiant suvaldyti skolos augimą, šalis turėtų vengti papildomų finansinių įsipareigojimų prisiėmimo, įskaitant tokių kaip 13-oji pensija.
Savo ruožtu premjeras Saulius Skvernelis ministrui praėjusią savaitę atkirto, kad dėl 13-osios pensijos sprendimą priims Vyriausybė ir pabrėžė, jog šios idėjos nėra atsisakoma.
Skaičiuojama, kad 13-tai pensijai reikės apie 120-180 mln. eurų, ją gautų apie 600 tūkst. žmonių.
Nuo kitų metų pensijos bus indeksuojamos, kaip ir kasmet, tačiau Seime svarstoma, kaip pakeisti dabartinę pensijų indeksavimo formulę, kad jos ateityje didėtų, o ne išliktų tokio pačio dydžio arba mažėtų. Valdantieji siūlo formulėje nustatyti didesnę manevro laisvę.