„Prezidentas, įgyvendindamas gerovės valstybės principus savo vykdomoje politikoje, siekia mažinti pajamų nelygybę per apmokestinimo bazę ir dydį mažiausiai uždirbantiems, todėl prezidentas siūlo, kad nuo kitų metų neapmokestinamas pajamų dydis turėtų būti didinamas ne mažiau kaip 100 eurų ir būti ne mažesnis kaip 640 eurų“, – antradienį Žinių radijui teigė prezidento patarėja.
Pasak jos, nors NPD didinimas yra vienas svarbiausių prezidento rūpesčių, kartu reikia didinti ir minimalią algą (MMA).
„Prezidentas mano, kad tą darant reikia laikytis Trišalėje taryboje sutartos formulės dėl MMA didinimo“, – sakė I.Segalovičienė.
Jos nuomone, MMA kitąmet reikėtų didinti tolygiai du kartus.
Ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė yra sakiusi, kad MMA iki mokesčių galėtų kilti 70 eurų iki 800 eurų, o NPD – 200 eurų iki 740 eurų. Tuo metu finansų ministrė Gintarė Skaistė teigė, jog toks pasiūlymas nėra finansiškai subalansuotas. Anot jos, tiek MMA, tiek NPD turėtų didėti panašiu tempu.
Profsąjungų atstovai teigia, jog MMA turi augti mažiausiai 19 proc. iki 871 euro, tuo metu pramonininkai sutiktų ją didinti 70 eurų iki 800 eurų, kaip siūlo ekonomikos ir inovacijų ministrė.
Lietuvos bankas birželį pareiškė, kad MMA kitąmet galėtų augti 18,9 proc., arba 138 eurais iki 868 eurų, tačiau dėl didelio ekonomikos neapibrėžtumo siūlo atsargesnius ir vėlesnius sprendimus ar dalinį MMA didinimą.
Dalis ekonomistų mano, kad MMA nuo sausio turėtų augti maždaug dešimtadaliu arba daugiau, atsižvelgiant į infliaciją. Tačiau kai kurie mano, kad minimali alga turėtų būti didinama mažesniu tempu ir du kartus per metus arba jos didinimas apskritai atidedamas.
Šiemet MMA siekia 730 eurų neatskaičius mokesčių, arba 550 eurų „į rankas“.
Trišalė taryba dėl MMA tarsis antradienį. Galutinį sprendimą turės priimti Vyriausybė.