Prezidento patarėjas: Lietuvos verslas turės prisitaikyti veikti karantino sąlygomis

Koronavirusas Lietuvoje per artimiausius mėnesius neišnyks, todėl verslas jau dabar turi ruoštis dirbti karantino sąlygomis, antradienį sakė prezidento Gitano Nausėdos patarėjas Simonas Krėpšta.
Simonas Krėpšta
Simonas Krėpšta / Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.

„Absoliučiai atsikratyti viruso nėra labai tikėtina per artimiausius keletą mėnesių, labiausiai tikėtinas scenarijus, kad tiek verslas, tiek kitos įstaigos turės veikti karantino ar mažesnio karantino sąlygomis, turės prisitaikyti“, – Žinių radijui teigė S.Krėpšta.

Anot prezidento patarėjo, šiuo metu kasdien naujai patvirtinamų atvejų skaičiaus augimas yra stabilus ir tai – „optimistiški rezultatai“.

„Paskutinių kelių dienų rezultatai yra optimistiški, užsikrėtusiųjų skaičius yra stabilus – svyruoja tarp 40–50 naujų atvejų per dieną, o būtent to skaičiaus stabilumas – geras ženklas, nes epidemija neplinta eksponentiškai, kaip ji plinta kitose valstybėse“, – kalbėjo S.Krėpšta.

„Jei pavyktų išlaikyti tokį stabilų, kontroliuojamą augimą, tai vėlgi būtų tam tikri optimizmo ženklai, žvelgiant į ateitį ir planuojant į ateitĮ, kaip verslas ir kitos įstaigos galėtų veikti tokio karantino sąlygomis“, – pridūrė jis.

Pasak prezidento patarėjo, kai kurios Azijos šalys – Pietų Korėja, Singapūras, Japonija – puikiai tvarkosi su koronaviruso sukeltais padariniais ir šiuo metu jose „jau veikia ir mokyklos, ir maitinimo įstaigos“, todėl Lietuva turi lygiuotis į tokias valstybes.

„Be abejo, tos šalys turi tam tikrus sveikatos apsaugos protokolus, kaip verslas turi veikti karantino sąlygomis: įvairūs suvaržymai, termovizoriai, galima sėsti tik prie kas antro staliuko restoranuose, bet veikla vyksta ir visuomenė gyvena įprastą gyvenimą“, – sakė S.Krėpšta.

„Pagrindinis tikslas Lietuvai – lygiuotis į tokias valstybes. Visų pirma, sukontroliuoti viruso plitimą, apsaugoti medikus ir tada dėlioti planą jau šiuo metu, kaip mes galėtume atidarinėti savo ekonomiką ir pritaikyti ją veikti karantino sąlygomis“, – pridūrė jis.

Lietuvoje nuo kovo 16-osios įvestas karantinas, draudžiamas judėjimas iš ir į šalį, išskyrus grįžtančius lietuvius bei išvykstančius užsieniečius.

Jo metu uždrausta prekyba beveik visose parduotuvėse, išskyrus prekiaujančias maisto prekėmis ar vaistais.

Žmonėms rekomenduojama eiti iš namų tik būtiniausiais atvejais, lauke nesibūriuoti daugiau nei penkiese, vaikų žaidimų aikštelėse neturėtų žaisti daugiau nei vienos šeimos nariai.

Barams ir kavinėms uždrausta veikti, išskyrus teikiant maistą išsinešimui.

Visai sustabdyta SPA centrų, kirpyklų, grožio salonų veikla. Uždaryti kazino ir lošimų automatų salonai.

Visiems iš užsienio grįžusiems žmonėms ir asmenims, kuriems įtariamas koronavirusas, privaloma izoliuotis dviejų savaičių laikotarpiui.

Šiuo metu Lietuvoje patvirtinti 533 COVID-19 atvejai, atlikta 11280 tyrimų.

Šalyje mirė septyni koronavirusu užsikrėtę žmonės, taip pat septyni – pasveiko.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų