Prieš balsavimą dėl Vilniaus biudžeto – kaltinimai merui dėl pinigų kišimo į „Air Lituanica“

Šiais metais Vilnius turės išgyventi savo biudžete turėdamas 369,5 mln. eurų (1,275 mlrd. Lt) biudžetą. Anot sostinės vadovų, tai tikrai nėra ta suma, kuri padėtų subalansuoti pajamas ir išlaidas. Bet opozicija įsitikinusi, kad net ir suplanuoto biudžeto Vilnius neįgyvendins, o galėtų, jeigu nešvaistytų turimų lėšų tokiems projektams kaip „Air Lituanica“.
Pirmą kartą savivaldos istorijoje prisiekę Vilniaus tarybos nariai renka naują sostinės vadovą
Vilniaus taryba / Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.

„Tiesiogiai „Air Lituanica“ iš Vilniaus savivaldybės gaus 2,90 mln. eurų, bet po įvairiomis programomis paslėpta dar apie 4,344 mln eurų“, – tvirtina Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos atstovas Vidas Urbonavičius, siūlomo miesto biudžeto neparėmęs.

Konservatorius taip pat įsitikinęs, kad miestas nesugebės įvykdyti savo prisiimtų įsipareigojimų, tarkim, miestą tvarkantiems kiemsargiams, kuriems mokėjimai jau dabar labai vėluoja. „Žiemą sniegą valyti gal dar ir užteks pinigų, kiek yra numatyta – apie 34,7 mln. litų, bet kas šluos šaligatvius ir šienaus žolę vasarą, tikrai nežinau“, – kalbėjo V.Urbonavičius, pabrėždamas, kad savivaldybė ketina skolintis šioms reikmėms, nors Vilniui jau seniai niekas nebeskolina.

„Tai akivaizdžiai rinkiminis biudžetas, kai nebalansuojamos miesto išlaidos ir pajamos, o lengva ranka užrašyti gražūs skaičiai, to įgyvendinti neturėsime galimybių“, – sakė TS-LKD atstovas.

Bet meras Artūras Zuokas optimistiškesnis, nors ir vėl kartojo, kad Vilniaus biudžetas sudaromas skriaudžiant vilniečius. Nors šiemet GPM dalis, liksianti Vilniuje, numatyta didesnė, nei buvo iki šiol, bet sostinė vis dar atsilieka pagal biudžeto pajamas vienam gyventojui tiek nuo Kauno, tiek nuo Klaipėdos: vienam vilniečiui – 390,3 euro, kauniečiui – 476,7 eurų, klaipėdiečiui – 443,7 euro, jau nekalbant, kad Rygos biudžetas vienam gyventojui yra 1039 eurai, o Talino –1159 eurai. 

„Šiais metais mes stabilizuojame Vilniaus miesto skolą“, – tikino A.Zuokas. Skolas planuojama restruktūrizuoti ir pratęsti ne trumpesniam kaip 5 metų laikotarpiui. Pernai Vilniaus miesto savivaldybė surinko 4,8 mln. eurų daugiau, negu Seime buvo numatytos savivaldybei prognozuojamos pajamos. 

Tiesiogiai „Air Lituanica“ iš Vilniaus savivaldybės gaus 2,90 mln. eurų, bet po įvairiomis programomis paslėpta dar apie 4,344 mln eurų, – tvirtina Vidas Urbonavičius.

„Kita gera žinia – nedarbas Vilniuje mažėja, tad mažėja pašalpų gavėjų“, – pozityvų ženklą, kad miesto ekonomika atsigauna, žmonės gali susirasti darbą, įvardijo meras.

A.Zuoko teigimu, šių metų biudžeto pagrindiniai prioritetai išlieka tie patys – didžiausias dėmesys bus skiriamas praėjusios kadencijos paskoloms, paimtoms 2009-2010 metais, grąžinti. Savivaldybės teigimu, 2014 metais grąžinta 82,5 mln. eurų skolų, o šiemet planuoja padengti 128 mln. eurų skolų.

Formuojant 2015 m. savivaldybės biudžeto išlaidas, svarbiausi prioritetai, pasak mero, yra švietimo finansavimas, ikimokyklinių ugdymo įstaigų renovacija ir statyba, miesto tvarkymo darbai. 

Tačiau kaip tik švietimo skolos per pastaruosius ketverius metus gerokai išaugo. TS-LKD frakcijos nario Povilo Tamošausko teigimu, šiuo metu švietimo įstaigų skolos siekia net 49,5 mln. eurų, nors prieš ketverius metus jas buvo pavykę sumažinti iki 10 mln. eurų.

Vilniaus biudžetas po gana ilgų diskusijų buvo patvirtintas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų