Metinė prenumerata tik 6,99 Eur. Juodai geras pasiūlymas
Išbandyti

Prokurorai sako kasdien areštuojantys „Snoro“ savininkų turtą

Atlikdami tyrimą dėl „Snoro“ banko turto iššvaistymo, prokurorai per savaitę pasirašo vidutiniškai po penkis nutarimus dėl buvusių šio banko akcininkų turto arešto.
Vladimiras Antonovas
Vladimiras Antonovas / „Scanpix“ nuotr.

Tyrėjų teigimu, įtariamųjų – buvusių „Snoro“ akcininkų Raimondo Baranausko ir Vladimiro Antonovo – turto paieškos vykdomos sėkmingai bendradarbiaujant su įvairiomis pasaulio valstybėmis.

„Remdamiesi Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT) ir kompetentingų institucijų teikiama informacija, Generalinės prokuratūros prokurorai per savaitę pasirašo ne mažiau penkių nutarimų laikinai apriboti įtariamiesiems priklausančio turto nuosavybės teises. Kiekvienas nutarimų dažniausiai apima po kelis turto, į kurį apribojamos teisės, objektus“, – BNS sakė Generalinės prokuratūros Viešųjų ryšių skyriaus vadovė Rūta Dirsienė.

Anot jos, atliekant ikiteisminį tyrimą dėl banko „Snoras“ galimai apgaulingo apskaitos tvarkymo, dokumentų klastojimo, piktnaudžiavimo, turto pasisavinimo ir iššvaistymo bei kitų nusikalstamų veikų, sėkmingai bendradarbiaujama su įvairiomis pasaulio valstybėmis, informacija ir turimais duomenimis keičiamasi su Lietuvos banku, banko „Snoras“ bankroto administratoriumi.

Gruodžio pradžioje skelbta, kad atlikdami tyrimą dėl „Snoro“ banko turto iššvaistymo, teisėsaugininkai yra areštavę 300 milijonų litų vertės buvusių banko pagrindinių akcininkų bei su jais susijusių asmenų turto ir Lietuvoje, ir užsienyje.

Buvę pagrindiniai bankrutavusio banko „Snoras“ akcininkai Rusijos pilietis V.Antonovas, valdęs 68,1 proc. banko akcijų, ir Lietuvos pilietis R.Baranauskas, turėjęs 25,3 proc. akcijų, lapkričio pabaigoje buvo sulaikyti Londone pagal Lietuvos prokurorų išduotą Europos arešto orderį.

Sulaikytieji Londono teismo sprendimu buvo paleisti už užstatą, abu privalo nustatytu laiku registruotis policijoje.

Londono teismas svarsto, ar perduoti sulaikytuosius Lietuvos teisėsaugai.

V.Antonovas ir R.Baranauskas pripažinti įtariamaisiais dėl turto pasisavinimo stambiu mastu, dokumentų klastojimo, o R.Baranauskas – ir dėl apgaulingo buhalterinės apskaitos tvarkymo, piktnaudžiavimo tarnybine padėtimi.

Šių metų gegužę skelbta, jog didžiausio „Snoro“ akcininko V.Antonovo šeima – 37-oji turtingiausių Rusijos verslo šeimų reitinge. Rusijos verslo žurnalas „Finans“ skelbė, jog Antonovų šeimos bendras kapitalas siekė 0,43 mlrd. JAV dolerių ir per metus jis padidėjo 26 procentais. O paties V.Antonovo kapitalas, žurnalo duomenimis, siekė 0,38 mlrd. JAV dolerių. Pagrindinis Antonovų šeimos turtas, reitingo duomenimis, yra grupė „Konvers“ ir bankas „Snoras“.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Tyrimas: lietuviams planuojant kalėdinio stalo meniu svarbiausia kokybė bei šviežumas
Reklama
Jasonas Stathamas perima „World of Tanks“ tankų vado vaidmenį „Holiday Ops 2025“ renginyje
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos