Prokurorai skundžia Klaipėdos mėsinę išteisinusį teismo sprendimą

Prokurorai apskundė Klaipėdos apylinkės teismo sausio viduryje priimtą sprendimą, kuriuo buvo išteisinti šešėline prekyba įtariami vienos didžiausių šalies mėsos perdirbimo įmonių Klaipėdos mėsinė vadovai.
Teisėjo plaktukas
Teisėjo plaktukas / cardplayer.com nuotr

Prokuratūra pranešė, kad Klaipėdos apygardos prokuratūros Antrojo baudžiamojo persekiojimo skyriaus prokurorė Laima Rokanskienė pateikė skundą Klaipėdos apygardos teismui, prašydama jo mėsos perdirbimo įmonės buhalterę, pirkimų ir mėsos produktų pardavimo vadovą ir generalinį direktorių pripažinti kaltais.

Klaipėdos mėsinės generalinį direktorių Gintarą Valančių prašoma pripažinti kaltu dėl aplaidaus įmonės apskaitos tvarkymo, įmonės buhalterę Ritą Mikaitę prašoma pripažinti kalta dėl apgaulingos buhalterinės apskaitos, susijusios su neapskaitytos skerdienos įsigijimu ir pardavimu kitoms įmonėms, o mėsos produktų pardavimo vadovą Vytautą Žalgirį pripažinti kaltu dėl to, kad jis padėjo apgaulingai tvarkyti mėsinės apskaitą.

Klaipėdos apylinkės teismas sausio 10 dienos sprendimu minėtus asmenis buvo išteisinęs. Įvertinęs visas aplinkybes, teismas konstatavo, kad, įmonės buhalterės veikoje dėl apgaulingos buhalterinės apskaitos, susijusios su neapskaitytos skerdienos įsigijimu ir pardavimu, nėra nusikaltimo sudėties subjekto. Be to, anot teismo, byloje nesurinkta pakankamai objektyvių įrodymų, kad neapskaityta skerdiena priklausė Klaipėdos mėsinei, o ne atskiriems šios bendrovės darbuotojams, todėl buhalterę šioje dalyje teismas išteisino.

2016 metų balandį baigto ikiteisminio tyrimo metu teisėsauga nustatė, kad Klaipėdos mėsinė iš įvairių Lenkijos, Vokietijos, Estijos įmonių be apskaitos dokumentų įsigydavo kiaulienos skerdieną ir vėliau ją parduodavo Kauno bei Pakruojo rajono bendrovėms. Šios vėliau skerdieną pardavinėjo Kauno ir kitų miestų turgavietėse.

Teisėsauga nustatė, kad Klaipėdos mėsinės buhalterė R. Mikaitė tvarkė juodąją buhalterinę apskaitą, kurioje buvo fiksuojami šešėlinėje rinkoje parduotos produkcijos kiekiai, gautos neapskaitytos pajamos.

Nustatyta, kad per kiek daugiau nei vienerius metus bendrovė už šešėlinėje rinkoje parduotą skerdieną gavo beveik 600 tūkst. eurų neapskaitytų pajamų, nuo kurių į valstybės biudžetą nebuvo sumokėta daugiau nei 180 tūkstančių eurų pelno ir pridėtinės vertės mokesčių.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Reklama
Išskirtinės „Lidl“ ir „Maisto banko“ kalėdinės akcijos metu buvo paaukota produktų už daugiau nei 75 tūkst. eurų
Akiratyje – žiniasklaida: tradicinės žiniasklaidos ateitis