„Pew“ tyrimų centro ekspertas Markas Lopezas teigia, kad šiuo metu Puerto Rikas patiria vieną didžiausių emigracijos bangų, kuri gali net būti lyginama su situacija XX a. šeštajame dešimtmetyje, kuomet šios salos gyventojai masiškai plūdo į vakarinę JAV pakrantę.
Dabar daugiau puertorikiečių gyvena Floridoje, negu pačiame Puerto Rike.
Dabar daugiau puertorikiečių gyvena Floridoje, negu pačiame Puerto Rike.
2015 m. Puerto Riko vyriausybės skola pasiekė 73 mlrd. dolerių ir dėl to egzistuoja reali bankroto paskelbimo jau šią vasarą tikimybė.
Puerto Riko skolos dydis yra panašus į Niujorko valstijos, tačiau sala pagal gyventojų skaičių prilygsta tik Konektikutui. Dėl šios priežasties su kiekvieno žmogaus išvykimu iš šios JAV teritorijos, padėtis tik blogėja, nes mažėja mokesčius mokančių gyventojų.
Dėl esamos situacijos ekspertai kaltina nuolatinį metų metus besitęsusį vietos valdžios išlaidavimą ir aukštas energijos išteklių kainas.
Vis daugiau jaunų, koledžus baigusių puertorikiečių, praradusių viltį susirasti gerai apmokamą darbą gimtojoje saloje, nusprendžia vykti į žemyninę JAV teritoriją.
Tuo pačiu metu, kai gyventojų skaičius mažėja, Puerto Riko ūkio produktyvumas taip pat stovi vietoje.
Vis daugiau jaunų, koledžus baigusių puertorikiečių, praradęusių viltį susirasti gerai apmokamą darbą gimtojoje saloje, nusprendžia vykti į žemyninę JAV teritoriją.
Nuo 2010 iki 2013 m., kuomet Puerto Riko ekonomika dar tik pradėjo buksuoti, per metus iš salos išvykdavo iki 48 tūkstančių žmonių.