Šis pareiškimas nuskambėjo JAV valdai diskutuojant apie 9,8 mlrd. dolerių vertės biudžeto, iš kurio 1,5 mlrd. dolerių turi būti skirta skolos išmokėjimui, priėmimą.
Puerto Riko biudžetas turi būti patvirtintas antradienį.
Nėra kitos išeities. Norėčiau turėti lengvesnį pasirinkimą. Tai ne politika, o matematika, – laikraščiui „The New York Times“ sakė A.Garcia Padilla.
„Nėra kitos išeities. Norėčiau turėti lengvesnį pasirinkimą. Tai ne politika, o matematika“, – laikraščiui „The New York Times“ sakė A.Garcia Padilla.
Ilgą laiką Puerto Riko vertybiniai popieriai buvo itin populiarūs tarp JAV investuotojų, tačiau salos ekonomikos situacijai blogėjant, vis daugiau potencialių pirkėjų pradėjo vengti šių obligacijų.
Puerto Riko konstitucijoje įtvirtinta nuostata, kad teritorijos skola privalo būti sumokėta prieš atliekant visus likusiuosius finansinius įsipareigojimus. Jeigu A.G.Padilla nuspręs visiškai nemokėti skolos, bus būtina skelbti referendumą dėl pagrindinio įstatymo pataisų.
Kai kurie ekspertai susiklosčiusią situaciją Puerto Rike lygina su Graikijos skolų krize, kuri skatina kalbas apie galimą šios šalies išėjimą iš euro zonos ir ES.
Puerto Riko gubernatorius patvirtino, kad bus siekiama gauti vietos vyriausybės pritarimą kreiptis į JAV Kongresą dėl teritorijos bankroto paskelbimo po beveik dešimtmetį trukusio ekonomikos nuosmukio.