„Citadele“ banko Verslo ir mažmeninės bankininkystės vadovas Darius Burdaitis sako, kad kredito kortelių suteikiami pranašumai gyventojams tebėra aktualūs. „Tyrimas rodo, kad 28 proc. Lietuvos gyventojų kredito kortelę turi, tačiau kredito limitu nesinaudoja.
Jie kredito kortelę renkasi dėl kitų pranašumų, kurių debeto kortelės įprastai nesuteikia – įvairių draudimo apsaugų kortelės turėtojams, jų šeimos nariams ir namams“, – komentuoja D.Burdaitis.
Kaip rodo tyrimo duomenys, nors pagrindinis lietuvių motyvas įsigyti kredito mokėjimo kortelę visgi yra galimybė prireikus patogiau pasiskolinti papildomų lėšų (43 proc.), maždaug penktadalis (21 proc.) pirmiausia tai daro būtent dėl draudimo apsaugų. Iš jų labiausiai vertinamas kelionių draudimas (57 proc.) ir pirkinių draudimas (52 proc.).
Trečdalis apklaustų gyventojų (34 proc.) išskyrė kredito mokėjimo kortelės suteikiamą pagalbos namuose apsaugą, 23 proc. nurodė, kad jiems svarbus sveikatos draudimas COVID-19 ligos atveju. 16 proc. gyventojų taip pat paminėjo žemiausios kainos draudimą (kainų skirtumas grąžinamas, jei tą patį gaminį per nustatytą laiką asmuo randa pigiau). Kelionių dviračiais draudimas svarbus 6 proc. apklausoje dalyvavusių gyventojų.
„Citadele“ banko atstovas taip pat atkreipia dėmesį, kad anksčiau buvo gana įprasta turėti kelias banko korteles: debeto – kasdieniams poreikiams, kredito – kelionėms ar didesniems pirkiniams, tačiau šiandien vis dažniau gyventojai pageidauja vieno sprendimo.
„Vartotojai pageidauja patogesnių ir paprastesnių sprendimų – kelios kortelės kišenėje nėra toks sprendimas, todėl pirmieji Baltijos šalyse pasiūlėme naują paslaugos modelį, kuris ilgainiui leis klientams naudotis tik viena kortele ir nebereikės rinktis, kurią – kredito ar debeto – užsisakyti. Visas kortelės ypatybes klientas galės pasirinkti pagal savo poreikius“, – sako D.Burdaitis.
Lietuvos gyventojų apklausą „Citadele“ banko užsakymu tyrimų bendrovė „Norstat“ atliko 2020 m. lapkričio–gruodžio mėnesiais. Joje dalyvavo daugiau kaip tūkstantis vyresnių nei 18 metų gyventojų visoje Lietuvoje.