Negalima sakyti, kad V.Putinas nebeturi draugų tarp užsienio valstybių vadovų. Nors vis dar skalambijama apie dujotiekio į Kiniją projektą, tačiau jis nei kiek nepajudėjo pirmyn, lyginant su situacija praėjusiais metais.
Agresyvi Putino retorika išgąsdino net potencialius sąjungininkus.
Ir nors prekybos apimtys su Kinija augo, tačiau jos nebuvo tokios didelės, kad galėtų kompensuoti prekybos su ES ir kitais prekybos partneriais netektis.
Maža to, agresyvi Putino retorika išgąsdino net potencialius sąjungininkus. Štai Bulgarija buvo pasiruošusi suteikti teritoriją dujotiekiui „Pietų Srautas“, kuris turėjo būti nutiestas Juodosios jūros dugnu, tačiau karui Donbase prasidėjus, Sofija nusprendė statybas blokuoti.
Tuomet Kremlius atsigręžė į Turkiją ir pradėjo kalbėti apie „Turkiško srauto“ projektą bei atominės elektrinės statybą šioje Viduržemio jūros šalyje. Tačiau dvišaliai Ankaros ir Maskvos santykiai kaipmat atšalo Turkijai numušus į jos oro erdvę įskridusį Rusijos bombonešį.
Po šio įvykio energetikos projektų ateitis tapo miglota, o rusams Kremlius net uždraudė skraidyti į pamėgtus Turkijos paplūdimius.
Tiesa, Rusijos valdžios atstovai pareiškė, kad be atostogų Turkijoje rusai gali kuo puikiausiai išsiversti.
Nors Rusijos ekonomika vis dar šiaip taip laikosi, o Putino populiarumas išlieka aukštas, tačiau neaišku kokia situacija bus ilguoju laikotarpiu, jeigu Maskva nepakeis savo požiūrio į prekybos parterius.