Jo teigimu, toks sprendimas nėra netikėtas, nes panašių atsakomųjų veiksmų Rusija demonstratyviai imasi nuolat.
Pirmiausia nukentės Rusijos gyventojai, kurie vartoja produktus, sumažės pasirinkimas jiems ir galbūt kainos išaugs. Žinoma, taip pat sunkumų patirs ir tų produktų eksportuotojai iš tų šalių, kurioms šias sankcijas pritaikys. Bet pirmiausia akcentuočiau, kad Rusijos gyventojai patirs nuostolius, – sakė R.Vilpišauskas.
„Rusijos užsienio politika apskritai pasižymi labai aktyviu reagavimu į bet kokias tokio pobūdžio priemones – net ne ekonomines sankcijas, bet, sakykime, Rusijos diplomatų išsiuntimą iš kokios nors šalies ar panašius veiksmus. Į juos labai demonstratyviai reaguojama, siekiama parodyti, kad atsilygins tuo pačiu, todėl šis sprendimas neturėtų labiau stebinti“, – mano politologas.
Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas vieneriems metams uždraudė ar apribojo žemės ūkio produkcijos, žaliavų ir maisto produktų importą iš šalių, taikančių sankcijas Rusijai.
Tokį įsakymą V.Putinas pasirašė trečiadienį, pranešė Kremliaus spaudos tarnyba.
Kremliaus tinklapyje skelbiamame dekrete V.Putinas nurodė vyriausybei imtis priemonių subalansuoti vidaus rinką ir neleisti didinti produkcijos kainų, taip pat imtis priemonių, kurios padidintų žemės ūkio ir maisto produktų pasiūlą vidaus rinkoje.
Šį žingsnį Maskva žengė, reaguodama į praėjusią savaitę Vakarų įvestas naujas sankcijas, kurių taikiniu pirmą kartą tapo svarbūs Rusijos ekonomikos sektoriai.
Jungtinės Amerikos Valstijos ir Europos Sąjunga praėjusią savaitę paskelbė naujas sankcijas Rusijos bankams, energetikos ir gynybos firmoms, kruopščiai suderinus veiksmus prieš Rusiją, kuri, pasak jų, kursto separatistų judėjimą Ukrainoje.