Registrų centras: verslo naujokai startavo sėkmingai

Praėję metai šalies verslininkams, kaip įprastai, nešykštėjo iššūkių, tačiau įmonių pateikti finansiniai rezultatai rodo, kad daugeliui jų pavyko sėkmingai su jais susidoroti. Verslo pradžia paprastai nebūna lengva – pirmieji metai parodo, ar buvo pasirinkta tinkama verslo strategija. Registrų centrui pateiktos finansinės ataskaitos atskleidžia, kad daugeliui verslo naujokų praėję metai buvo gan sėkmingi, rašoma „Registrų centro“ pranešime spaudai.
Atnaujintas Registrų centro klientų aptarnavimo padalinys Vilniuje
Atnaujintas Registrų centro klientų aptarnavimo padalinys Vilniuje / Irmanto Gelūno / BNS nuotr.

„Kiekvienais metais naujai įregistruojamų įmonių skaičius Lietuvoje auga – 2022 metais buvo įregistruota daugiau nei 14 tūkst. naujų juridinių asmenų, pernai – beveik 16 tūkstančių. Pastaraisiais metais populiariausia teisinė forma tarp juridinių asmenų – mažosios bendrijos. Iš pateiktų finansinių ataskaitų matome, kad jau pirmaisiais veiklos metais kai kurios įmonės fiksavo milijonines apyvartas bei solidžius pelnus“, – komentuoja Registrų centro duomenų analitikas Paulius Rudzkis.

Analizuojant įmonių finansinius rezultatus verslo naujokais laikomos tos įmonės, kurios buvo įregistruotos 2022 metais, tokiu atveju praėję 2023-ieji buvo pirmieji pilni finansiniai šių įmonių metai.

Bendrovės nuotr./Paulius Rudzkis
Bendrovės nuotr./Paulius Rudzkis

Registrų centro duomenų analitikų atlikta 2022 metais Juridinių asmenų registre įregistruotų įmonių pateiktų finansinių ataskaitų už 2023 metus analizė parodė, kad pardavimo pajamas praėjusiais metais augino 70 proc. įmonių, 13 proc. bendrovių pajamos per metus sumažėjo, dar beveik penktadalis bendrovių nurodė, kad pajamų neturėjo.

2023 m. beveik pusė visų verslo naujokų dirbo pelningai, t.y. uždirbo ikimokestinio pelno. Su nuostoliu praėjusius metus baigė kiek daugiau nei kas ketvirta įmonė (27 proc.), dar maždaug tokia pati dalis bendrovių nedeklaravo nei pelno, nei nuostolių.

Bendra visų įmonių apyvarta 2023 metais siekė 2,9 mlrd. eurų, kai 2022 m. šių įmonių apyvarta buvo 690 mln. eurų. Pelningai veikusių įmonių ikimokestinis pelnas praėjusiais metais siekė 206 mln. eurų, o nuostolingai dirbusios įmonės patyrė 89 mln. eurų ikimokestinių nuostolių. Tarp sparčiausiai augusių ir labiausiai savo pajamas auginusių įmonių galima matyti transporto bei didmeninės ir mažmeninės prekybos sektorių atstovus.

Naujai įregistruotų įmonių finansinių rezultatų analizė atlikta remiantis 2022 metais įregistruotų bendrovių Registrų centrui iki šių metų liepos 1 d. pateiktomis finansinėmis ataskaitomis. Iš viso analizei pasitelkta per 9 tūkst. juridinių asmenų pateiktų finansinių ataskaitų.

Savo finansines ataskaitas už 2023 metus iki liepos pateikė apie 9 tūkst. juridinių asmenų, kurie buvo įregistruoti 2022 metais. Daugiausiai tarp šių įmonių galima rasti didmeninės ir mažmeninės prekybos, statybos ir NT, apdirbamosios gamybos bei transporto sektoriaus įmonių. Beje, apie 220 juridinių asmenų, įregistruotų 2022 metais, iki dabar neišgyveno ir buvo išregistruoti.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Aukščiausios klasės kavos aparatai: ar verta į juos investuoti?
Reklama
Įspūdingi baldai šiuolaikinei svetainei: TOP 5 pasirinkimai