Patikimiausią „Fitch“ reitingą „AAA“ turinčių šalių skaičius yra mažiausias nuo 2003 metų ir per kitus dvejus metus jis neturėtų pasikeisti“, – pareiškė agentūra.
„Reitingą „AAA“ turi vienuolika šalių, tuo tarpu 2004–2009 metais jų buvo rekordiškai daug – šešiolika. Šių šalių skaičius sumažėjo dėl ilgalaikio pasaulio finansų krizės poveikio“, – pažymėjo „Fitch“.
Pasak agentūros, stabiliausius reitingus turi šios vienuolika šalių: Australija, Kanada, Danija, Vokietija, Liuksemburgas, Nyderlandai, Norvegija, Singapūras, Švedija, Šveicarija ir Jungtinės Valstijos.
Visų šių šalių reitingo perspektyva yra stabili, o tai reiškia, kad per kitus 12–24 mėnesius jų reitingas neturėtų būti pablogintas.
Kalbant apie šalis, įvertintas reitingu „AA+“, kurį nuo aukščiausiojo reitingo skiria tik viena pakopa, nė vienos iš šių šalių reitingo perspektyva nėra įvertinta teigiamai, o tai reiškia, kad jų reitingas per kitus 12–24 mėnesius greičiausiai nebus pagerintas.
Japonija buvo pirmoji valstybė, 1998 metais praradusi aukščiausią reitingą „AAA“. Po pasaulinės finansų krizės jo neteko dar šešios šalys – Austrija, Suomija, Prancūzija, Airija, Ispanija ir Didžioji Britanija. Australija buvo vienintelė šalis, kurios reitingas per pastarąjį dešimtmetį buvo padidintas iki „AAA“ (2011 metų lapkritį).
Nė viena iš šalių, praradusių reitingą „AAA“, kol kas nesugebėjo jo atgauti, pažymėjo „Fitch“.
Kredito reitingas investuotojams parodo, kokia yra investavimo į konkrečią šalį rizika. Turėdama gerą kredito reitingą, šalis gali palankesnėmis sąlygomis pritraukti finansavimą tarptautinėse skolos rinkose.