Neoficialiomis žiniomis, Lietuvos kooperatyvų sąjungos („Lietkoopsąjungos“) nariai derasi bent dėl 30 tinklinių parduotuvių perėmimo. Kooperatyvai plėtrą planuoja finansuoti ne kreditais, bet savomis lėšomis, praneša „Verslo žinios“.
„Miesteliuose didieji tinklai uždaro savo parduotuves – tiesiog nebepratęsiamos nuomos sutartys su patalpų savininkais. Mes skaičiuojame, ar galima atsiriekti savo pyrago dalį“, – į ateitį žvelgia Robertas Miliauskas, Utenos rajono vartotojų kooperatyvo administracijos direktorius, jau pradėjęs žvalgytuves.
Patys prekybos tinklai taip pat nelinkę neigti, kad šiuo metu išgyvena ne pačius linksmiausius laikus. Renata Saulytė, „Maximos“ atstovė, teigia, kad kol kas uždaryti parduotuvių rajonų centruose neplanuojama, tačiau padėtis blogėja sparčiau nei tikėtasi. Sustabdyti visi plėtros planai ir neaišku, ar šiais metais pavyks atidaryti planuotus 5 naujus prekybos objektus.
„Parduotuvių uždarėme ir pernai, ir užpernai. Uždarysime ir šiais metais“, – pripažįsta Dainius Dundulis, bendrovės „Norfos mažmena“ valdybos pirmininkas.
Pernai „Norfa“ pasitraukė iš 4 ar 5 prekybos vietų. Atėjus sunkmečiui likvidavimo procesas spartėja, nes rinkai mažėjant ryžtingiau atsisakoma ant išsilaikymo ribos balansuojančių objektų – įsikūrusių nuomojamose patalpose ir jau reikalaujančių renovacijos.
Kol kas apie plėtrą pigesnių prekių segmente galvoja tik bendrovė „Palink“, valdanti prekybos tinklus „Iki“ bei „Cento“ ir teigianti, jog šiemet atidarys 18 parduotuvių, rašo „Verslo žinios“.