Ji tai pareiškė po to, kai Didžiosios Britanijos centrinio banko vadovas Markas Carney ketvirtadienį pažymėjo, jog centrinis bankas gali imtis priemonių, kad paskatintų šalies ekonomikos augimą.
Dėl šių pareiškimų tikimybė, jog Anglijos bankas gegužės mėnesio posėdyje sumažins bazinę palūkanų normą, ateities sandorių rinkoje dabar vertinama beveik 60 proc., nors dar trečiadienį ji buvo vertinta tik 30 procentų.
Anglijos bankas yra vienas iš nedaugelio pirmaujančių pasaulio šalių ir regionų centrinių bankų, kurie neprisijungė prie 2019 metais visame pasaulyje vyravusios pinigų politikos švelninimo tendencijos, pažymi agentūra „Bloomberg“.
S.Tenreyro pareiškė palaikysianti du MPC narius, kurie pasisako už bazinės palūkanų normos sumažinimą, jeigu neapibrėžtumas dėl Didžiosios Britanijos ir Europos Sąjungos (ES) prekybos santykių po „Brexit“ ir lėtas pasaulio ekonomikos augimas ir toliau slopins paklausą Didžiojoje Britanijoje.
Kitas Anglijos banko posėdis įvyks sausio 30 dieną. Tai bus paskutinis posėdis, kuriam prieš atsistatydinimą vadovaus M.Carney.
Anglijos bankas gruodžio mėnesio posėdyje, kaip ir prognozuota, nepakeitė bazinės palūkanų normos, kuri tebesudaro 0,75 procento.
Kaip ir ankstesniame posėdyje, du MPC nariai – Michaelas Saundersas ir Jonathanas Haskelas – pasisakė už tai, kad bazinė palūkanų norma būtų sumažinta.