Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2021 10 08 /10:22

Rugsėjį – 1,4 proc. mėnesio infliacija

Lietuvoje rugsėjį, palyginti su rugpjūčiu, buvo 1,4 proc. mėnesio infliacija. Vartojimo prekių ir paslaugų kainos Lietuvoje didėja devintą mėnesį iš eilės.
Grynieji eurai
Grynieji eurai / Josvydo Elinsko / 15min nuotr.
Temos: 1 Infliacija

Metinė infliacija – rugsėjį, palyginti su 2020 metų rugsėjo mėnesiu – siekė 6,3 proc., pranešė Statistikos departamentas.

Metinė infliacija – rugsėjį, palyginti su 2020 metų rugsėjo mėnesiu – siekė 6,3 proc., o vidutinė metinė infliacija – 2 proc. (rugpjūtį – atitinkamai 5,3 proc. ir 2 proc.), pranešė Statistikos departamentas.

Statistikų teigimu, mėnesio kainų pokyčiui daugiausia įtakos turėjo daržovių, drabužių ir avalynės, degalų ir tepalų, šilumos energijos, aukštojo mokslo, asmeninių transporto priemonių techninės priežiūros ir remonto paslaugų kainų padidėjimas bei kitų asmens priežiūros prietaisų, reikmenų ir priemonių, trumpalaikio naudojimo namų ūkio prekių, keleivių vežimo oro transportu paslaugų, atostogų išvykų kainų sumažėjimas.

Vartojimo prekių kainos per mėnesį padidėjo 1,6 proc., paslaugų – 1 procentu.

Metinei infliacijai daugiausia įtakos turėjo degalų ir tepalų, šilumos energijos, kietojo kuro, daržovių, dujų, elektros energijos, azartinių lošimų (loterijos bilietų), restoranų, kavinių ir panašių įstaigų paslaugų, asmeninių transporto priemonių techninės priežiūros ir remonto paslaugų, baldų ir būsto apstatymo reikmenų, tabako gaminių kainų padidėjimas bei atostogų išvykų, spirituotų gėrimų kainų sumažėjimas.

Vartojimo prekių kainos per metus padidėjo 6,5 proc., paslaugų – 5,8 procento.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
„ID Vilnius“ – Vilniaus miesto technologijų kompetencijų centro link
Reklama
Šviežia ir kokybiška mėsa: kaip „Lidl“ užtikrina jos šviežumą?
Reklama
Kaip efektyviai atsikratyti drėgmės namuose ir neleisti jai sugrįžti?
Reklama
Sodyba – saugus uostas neramiais laikais