Pagal nelygų turto pasiskirstymą Rusija užima pirmąją vietą tarp didžiausių pasaulio ekonomikų. Ši tendencija buvo išryškėjusi dar 2013 m. ataskaitoje, kurioje buvo pažymėta, kad turtinė nelygybė Rusijoje yra didžiausia pasaulyje, neskaitant mažų Karibų jūros regiono šalių, kuriose gyvena nemažai milijonierių.
Pagal nelygų turto pasiskirstymą Rusija lenkia Indoneziją, Honkongą, Turkiją ir Filipinus.
Remiantis 2014 m. duomenimis, paaiškėjo, kad 10 proc. žmonių Rusijoje valdo 84,8 proc. turto. Kitose didžiosiose valstybėse dešimtadalio gyventojų valdomo turto dalis yra gerokai mažesnė – JAV siekia 74,6 proc., Kinijoje 64 proc., o Japonijoje tik 48,5 proc.
Pagal nelygų turto pasiskirstymą Rusija lenkia Indoneziją, Honkongą, Turkiją ir Filipinus.
Kuomet Vladimiras Putinas tapo Rusijos prezidentu 2000 m., jis pažadėjo kovoti su šalies oligarchais – itin turtinga grupe žmonių, kuri įgijo didžiulę įtaką XX a. dešimtajame dešimtmetyje Rusijoje vykdant chaotiškas liberalias reformas po komunistinės sistemos žlugimo.
Nors V.Putinas iš tiesų susidorojo su nemažai oligarchų, tačiau tai visiškai neprisidėjo prie turto nelygybės mažinimo šalyje.
Atvirkščiai – senuosius oligarchus Rusijoje pakeitė nauji, V.Putino valdžiai ištikimesni žmonės, kurie ir toliau kaupė turtus, naudodamiesi naujojo šalies vadovo administracijos užnugariu.