Rusijos centrinis bankas nustebino – perka mažiau užsienio valiutos

Rusijos centrinis bankas nustojo pirkti užsienio valiutą dėl augančio pažeidžiamumo vietinėje valiutų rinkoje, praneša „Bloomberg“.
Rusijos rublis
Rusijos rublis / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.
Temos: 1 Rusijos rublis

Praėjusią savaitę per dieną būdavo superkama valiutos už 200 mln. dolerių per dieną, šią savaitę pirkimai sumažinti iki 160 mln. dolerių per dieną. Po tokio Rusijos centrinio banko sprendimo rublis nuvertėjo 1,4 proc.

Toks centrinio banko žingsnis buvo netikėtas.

„Centriniam bankui neramu, kad silpnesnė valiuta gali pakenkti infliacijos siekiui. Priėmus tokį sprendimą, centriniam bankui bus lengviau kirpti bazinių palūkanų normą penktadienį“, – sakė „Citigroup“ analitikas Ivanas Čakarovas, prognozuojantis bazinių palūkanų kirpimą puse procentinio punkto.

Centriniam bankui neramu, kad silpnesnė valiuta gali pakenkti infliacijos siekiui

„Bloomberg“ ekonomistų apklausos duomenimis, liepos 31 dieną Rusijos centrinis bankas bazinių palūkanų normą sumažins puse procentinio punkto iki 11 proc. Šiemet norma jau buvo sumažinta 5,5 proc., po skubaus jos pakėlimo pernai gruodį.

Centrinio banko sprendimas penktadienį priklausys nuo to, kaip šią savaitę seksis rubliui.

Laisvesnė centrinio banko politika yra naudinga Rusijai kovojant su recesija, kuri ištiko šalį dėl naftos kainų kritimo ir Vakarų sankcijų.

Pernai rublis labai smarkiai nuvertėjo – labiausiai nuo 1998 metų. Dėl to infliacija pakilo į 13 metų aukštumas, smarkiai sumažino gyventojų perkamąją galią, taigi ir paklausą, kuri buvo Rusijos ekonomikos atsigavimo 2008-2009 metais ramstis.

Pernai Rusijos centrinis bankas leido laisvą prekybą rubliu. Gegužės 13 dieną buvo atnaujintas valiutos pirkimas ir nuo tada įsigyta apie 10 mlrd. dolerių.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kai norai pildosi: laimėk kelionę į Maldyvus keturiems su „Lidl Plus“
Reklama
Kalėdinis „Teleloto“ stebuklas – saulėtas dangus bene kiaurus metus
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos