Po ne vieną mėnesį trukusios mažos infliacijos, vartotojų kainos nuo 2020 metų kovo mėnesio augo dėl naftos kainų nuosmukio ir rublio vertės mažėjimo.
Gruodžio mėnesį V.Putinas įsakė ministrams parengti skubias priemones, skirtas apriboti pagrindinių maisto produktų, tokių kaip cukrus ir saulėgrąžų aliejus, kainų augimą.
Trečiadienį kalbėdama forume E.Nabiulina teigė, kad, taikant kainų reguliavimą, svarbu „neužsimiršti“.
„Manau, būtina kuo greičiau atsisakyti kainų kontrolės, nes tai iškreipia kainų rodiklius ekonomikoje ir neskatina gamybos plėtros“, – kalbėjo ji.
Kalbėdamas per susitikimą kovo mėnesį, V.Putinas teigė, kad nėra „nieko blogo“, jei gamintojai sumažintų „perteklinį pelną“.
Visgi kai kurie verslininkai Rusijoje pasisakė prieš administracinę kainų kontrolę, sakydami, kad tokios priemonės gali suduoti skaudų smūgį didžiausiems mažmenininkams, kurių pelno marža ir taip yra maža.
Aukštos kainos valdžios institucijoms yra ypač opi tema artėjant parlamento rinkimams šį rudenį.
Stebėtojai teigia, kad didėjantis skurdas, mažėjančios pajamos ir reikšmingesnės vyriausybės paramos trūkumas pandemijos metu skatina nepasitenkinimą jau du dešimtmečius trunkančiu V.Putino valdymu.
Koronaviruso pandemija sudavė dar vieną smūgį stagnuojančiai Rusijos ekonomikai, kurią ir taip jau buvo slopino Vakarų sankcijos, žemos naftos kainos ir menkos įmonių investicijos.