Gėrimų, automobilių bei buitinės technikos kainos netrukus gerokai išaugs, rašo TVNET, remdamasis Finanz.ru informacija. Tai lemia rublio nuvertėjimas JAV dolerio ir euro atžvilgiais.
Vieną eurą trečiadienio kursu galima įsigyti už 102 rublius, o JAV dolerį – už 91 rublį.
Kaip rašoma tekste, automobiliai, importuojami į Rusiją pagal lygiagretaus importo schemas, pabrangs 15–20 proc. Naujos kainos prekybos salonuose įsigalios po 1–2 mėnesių, kai baigsis anksčiau įsigytų automobilių atsargos.
Sultys ir gazuoti gėrimai nuo rugpjūčio 1 d. taip pat pabrangs 10–20 proc. Bendrovės „PepsiCo“ ir „Sadi Pridonya“ apie tai jau informavo prekybos tinklus.
Sulčių gamintojams 70 proc. gamybos sąnaudų sudaro importas – sulčių koncentratai ir tyrės, todėl jie yra labai priklausomi nuo valiutos kurso.
Tuo tarpu buitinės technikos tiekėjai įspėjo mažmenininkus, kad užsienio prekių ženklų prekės gali pabrangti 20 proc.
„Mobile Research Group“ analitikas Eldaras Murtazinas teigė, kad toks kainų kilimas kol kas yra „geriausias scenarijus“ – į šalį nėra masinio importo, sandėliuose esančių prietaisų kiekis ribotas, todėl jiems ištuštėjus kainų kilimas gali būti daug didesnis.
Rusams atostogos užsienyje (t. y. Turkijoje) jau dabar yra 20–70 proc. brangesnės, priklausomai nuo viešbučio ir vietovės. Prognozuojama, kad iki metų pabaigos lėktuvų bilietai jiems pabrangs 40 proc., perspėjo Vnukovo oro uosto bendrasavininkis Vitalijus Vantsevas.
Rusijos centrinis bankas į staigų infliacijos šuolį reaguos smarkiai padidindamas palūkanų normas, tačiau rublio devalvacijos poveikis bus jaučiamas dar ilgai. Net jei kursas stabilizuosis, importuotojai, nenorėdami dirbti nuostolingai, turės didinti kainas.