„Mus toliau supa neapibrėžtumas. O tarptautinės teisės pažeidimas, Rusijai pripažinus dvi separatistines teritorijas Ukrainoje, labai padidins šį neapibrėžtumą,“ – konferencijos Briuselyje metu kalbėjo P.Gentiloni.
P.Gentiloni komentarus išsakė ES atstovams susitikus susitarti dėl sankcijų Rusijai už tai, kad išvakarėse ji pripažino du prokremliškus separatistinius Ukrainos regionus, kuriems pastaruosius aštuonerius metus Maskva teikė karinę paramą.
Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas pirmadienį įsakė kariams dislokuotis dviejuose Maskvos remiamuose separatistiniuose regionuose Rytų Ukrainoje, tuo pažeisdamas tarptautinius susitarimus, kuriuos pats pasirašė. Jis pavaizdavo įsiveržimą kaip „taikos palaikymo“ misiją.
Manoma, kad ES paskelbs ribotas ir tikslingas ekonomines sankcijas, kad pasiliktų „atsargą“, jei Rusija pamėgintų stumtis toliau į Ukrainą, bei dėl poveikio, kurį pačiam blokui turėtų sektorinės sankcijos.
Rusija tiekia ES daugiau nei trečdalį blokui reikalingų gamtinių dujų, o energijos kainos jau ir taip yra išaugusios iki Europos vartotojams ir vyriausybėms skausmingo lygio.
P.Gentiloni, kalbėdamas ES konferencijoje apie bloko ekonominę situaciją, pažymėjo, kad šių metų augimo prognozės šį mėnesį jau buvo sumažintos iki 4 proc., o kitiems metams – iki 2,8 procento.
Konfliktas ar griežtos sankcijos Rusijai, kurios smogs turės poveikį ir Europai, gali dar labiau sustiprinti spaudimą nuo koronaviruso pandemijos nukentėjusiai ekonomikai.