„Kaip su tuo kovoti? Mes dirbame su naujais partneriais. Štai kodėl mes lankomės Kinijoje, kitose valstybėse, ieškodami partnerių, kurie galėtų investuoti mūsų valstybėje“, – sakė jis.
Rusijos ekonomika, kuri pernai augo vos 0,6 proc., manoma, nugrims į gilią recesiją šiemet dėl pigios naftos ir Vakarų sankcijų, kurios atskleidė struktūrines Rusijos ekonomikos silpnybes, padarė įtaką verslo ir vartotojų pasitikėjimui.
Šį mėnesį Tarptautinis valiutos fondas (TVF) pablogino Rusijos ūkio augimo prognozes – šiemet valstybės ekonomikai prognozuojamas 3,8 proc., o kitais metais – 1,1 proc. susitraukimas. Anksčiau TVF prognozavo atitinkamai 3 proc. ir 1 proc. nuosmukį.
Nepaisant to, A.Dvorkovičius teigia, kad valstybė užsitikrino pakankamą rezervą, kad palaikytų tam tikrą tendenciją prekių rinkoje.
„Mes nesitikime didesnių naftos kainų, galvodami apie savo ekonominę politiką. Mes jau kurį laiką taupome pinigus tokioms krizėms, su kokia susiduriame dabar. Taigi šiuo metu turime rezervų, kurie leidžia palengvinti šį periodą, padėti skurdžiai gyvenančioms šeimoms ir padidinti nedarbo išmokas“, – sakė jis.
A.Dvorkovičius pabrėžė, kad silpnas rublis turi ne vien neigiamų pasekmių – Rusijos pramonės ir žemės ūkio produkcijos eksportui tai yra naudinga.