Kol kas nėra aišku, ar šis įstatymas galios ir jau pagamintai produkcijai. Įstatymo nuostatos palies drabužių skalbimo ir balinimo priemones, oro gaiviklius, dezodorantus, batų valymo priemones ir net kosmetikos firmų gaminamas drėgnas servetėles.
Įstatymo absurdiškumu ir poveikiu ne alkoholinių gėrimų gamintojams skundėsi Rusijos parfumerijos, kosmetikos ir buitinės chemijos bei higienos gamintojai.
Įstatymo absurdiškumu ir poveikiu ne alkoholinių gėrimų gamintojams skundėsi Rusijos parfumerijos, kosmetikos ir buitinės chemijos bei higienos gamintojai.
Jie vyriausybės atstovų paprašė duoti oficialų paaiškinimą, ar bus leidžiama rinkoje pardavinėti iki birželio 1 d. be alkoholio priežiūros komisijos licencijos pagamintą buitinės chemijos produkciją.
Vienos iš didžiausių Rusijos kosmetikos įmonių atstovas teigė, kad bendra šalies buitinės chemijos ir kosmetikos produktų, kurių sudėtyje yra naudojama nuo 0,5 iki 1,5 proc. alkoholio, rinkos vertė siekia 200 – 250 mln. dolerių.
Manoma, kad dėl naujojo įstatymo viena įmonė patirs apie 2,5 mln. rublių siekiančių nuostolių. Vien tik gamybai būtinos licencijos įsigijimas joms atsieis po 800 tūkst. rublių.
Skelbiama, kad kai kurie buitinės chemijos gamintojai jau pradėjo keisti savo produkcijos asortimentą, o kiti ruošiasi pirkti licenciją.
Skelbiama, kad kai kurie buitinės chemijos gamintojai jau pradėjo keisti savo produkcijos asortimentą, o kiti ruošiasi pirkti licenziją.
Vis dėl to, etilo alkoholio pakeitimas kitu ingridientu produktuose gali užtrukti keletą mėnesių. Tikėtina, kad per tą laiką kai kurių kosmetikos prekių rusai neras parduotuvių lentynose.
„Tai beprasmiškas sugriežtinimas. Jis (etanolis) yra naudojamas šampūnų, dantų pastų ir kremų gamyboje, o daugelyje produktų jo dalis siekia apie 1 proc.”, – teigė kosmetikos gamintojos „Oriflame“ direktoriaus korporatyviniams reikalams Rusijoje ir NVS šalyse Sergejus Bolšiakovas.