„Galbūt tai yra geras klausimas mūsų verslininkams, kodėl jie taip mano. Žmogui iš šalies gali atrodyti, kad verslininkai paprasčiausiai dažnai yra pripratę veikti jų manymu, gana korumpuotoje aplinkoje. Tai turėtų mus visus priversti sunerimti“, – BNS teigė TILS Lietuvos skyriaus vadovas Sergejus Muravjovas.
Jo nuomone, Lietuvos bendrovėms reikia daugiau mąstyti apie skaidrumą.
„Tokioje aplinkoje veikiantys ir problemos nematantys verslininkai gali veikti nebūtinai skaidriai. Būtent dėl to svarbu skirti dėmesį skaidrumui“, – kalbėjo S.Muravjovas.
Anot jo, verslas dar susiduria su įvairiais korupcijos išūkiais.
„Akivaizdu, kad nepotizmas, giminių, bičiulių protegavimas, politiniai ryšiai vis dar yra labai paplitę mūsų šalyje. Verslininkai teigia, kad politiniai ryšiai paskutiniu metu pradėjo vaidinti dar svarbesnį vaidmenį, negu iki šiol“, – kalbėjo S.Muravjovas.
Eurobarometro duomenimis, 80 proc. apklaustų Lietuvos bendrovių mano, jog korupcija šalyje yra plačiai pasklidusi. Latvijoje taip pat manančių įmonių yra 76 proc., Estijoje – 52 proc., o visoje Europos Sąjungoje (ES) šis rodiklis siekia 67 procentus.
Vos 21 proc. Lietuvos įmonių mano, jog korupcija yra problema. Šis rodiklis yra dar mažesnis Latvijoje ir Estijoje – atitinkamai 19 proc. ir 16 proc., o visoje ES jis sudaro 37 procentus.
Labiausiai korupcija verslas nepatenkintas Rumunijoje – 85 proc. įmonių mano, jog tai yra problema, o mažiausiai – Danijoje, kur taip mano vos 2 proc. bendrovių.
Visoje ES 31 proc. bendrovių teigė, jog korupcija per pastaruosius trejus metus sutrukdė laimėti viešąjį pirkimą. Lietuvoje šis rodiklis siekia 26 proc., Latvijoje – 37 proc., o Estijoje – 29 procentus.
Tyrimo metu visoje ES spalį buvo apklaustos 7,7 tūkst. bendrovių.