S.Skvernelis: darbdavių įnašas į pensijų kaupimą – ir kolektyvinėse sutartyse

Lietuvos bankui (LB) siūlant į antros pakopos pensijų kaupimą įtraukti ir darbdavius, Seimo vadovas Saulius Skvernelis sako, kad dėl to darbdaviai ir darbuotojai galėtų tartis kolektyvinėse sutartyse, kurių privačiame sektoriuje dar sudaroma mažai.
Saulius Skvernelis
Saulius Skvernelis / Lukas Balandis / BNS nuotr.

„Tai vienas iš būdų profsąjungoms, atstovaujant savo narių ir visų kitų interesams, susitarti“, – antradienį Žinių radijui sakė Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ pirmininkas S.Skvernelis.

„Ir dabar darbdaviai taiko įvairiausius bonusus, kurie nėra numatyti viešajame sektoriuje – sveikatinimo, sporto galimybių, kitų bonusų. Tik reikia spręsti, kaip darbdavį sumotyvuoti, kad jis turėtų iniciatyvą susitarti su darbuotojais, kad tas skatinimas būtų iš darbdavio pusės“, – teigė politikas.

Jo teigimu, pagal privačių įmonių kolektyvinių sutarčių skaičių Lietuva atsilieka nuo kitų šalių.

„Yra kolektyvių derybų klausimas. Tai yra dirbančiųjų galios stiprinimas per profesines sąjungas. Manau, kad viskas yra įmanoma, bet kokį modelį pasirinks valstybė, bus vienas iš esminių dalykų“, – teigė S.Skvernelis.

Be darbdavių įtraukimo, LB siūlo atsisakyti valstybės įnašo, jį pakeičiant darbdavio dalimi, bei steigti valstybės valdomą antros pakopos pensijų fondą.

S.Skvernelis tikino, kad jo vadovaujama partija tokius siūlymus palaiko, nes jie atitinka „Vardan Lietuvos“ programą. Tačiau dėl konkrečių antrosios pakopos sistemos pakeitimų turės sutarti Vyriausybė ir valdančioji koalicija.

„Tai vienas klausimų, kur koalicijoje reikės parodyti sutelktumą ir valią, nes antrosios pakopos istorija užsitęsusi (...) ir laukia žmonės“, – sakė S.Skvernelis.

„Ar bus sprendimai ryžtingi, nukreipti į žmonių interesų tenkinimą, ar bus pusėtiniai, daliniai, matysime, bet pirmiausia tą projektą turi pateikti socialinės apsaugos ir darbo ministrė Vyriausybėje. Tas turi būti aptarta ir koalicijos taryboje“, – pridūrė politikas.

LB taip pat pasiūlė tobulinti griežtą automatinio įtraukimo sistemą, žmogui pirmiausia pasiūlyti kaupti bei leisti per pirmus kelis mėnesius po įtraukimo pasitraukti ir pakartotinai jų neįtraukti.

I.Ruginienė antradienį BNS teigė, kad ministerijos atstovai šiuo metu susitinka su socialiniais partneriais ir renka pensijų sistemos pokyčių pasiūlymus. Konkrečius sprendimus ministrė žada teikti pavasarį.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Aukščiausios klasės kavos aparatai: ar verta į juos investuoti?
Reklama
Įspūdingi baldai šiuolaikinei svetainei: TOP 5 pasirinkimai