„Šių metų prioritetas yra šešios struktūrinės reformos, kurių finansavimas trečdaliu susijęs su pajamomis iš geresnio mokesčių administravimo ir šešėlio mažinimo. Jeigu mums tai pavyks padaryti, o kito kelio nėra, tada tos struktūrinės reformos praktiškai 33 procentai bus finansuotos iš šio šaltinio“, – spaudos konferencijoje pirmadienį kalbėjo S.Skvernelis.
Anot jo, ekonomikos „šešėlį“ taip pat mažintų Vyriausybės siūlymas sujungti darbdavio ir darbuotojo mokesčius, Valstybinės mokesčių inspekcijos informacinių technologijų plėtra, akcizais apmokestintų prekių rinkų priežiūra ir visuomenės pilietiškumo skatinimas.
Vyriausybė parengė struktūrines reformas, apimančias mokesčių, inovacijų, švietimo, sveikatos, pensijų reformas bei naujas šešėlinės ekonomikos mažinimo priemones.
Mokesčių srityje Vyriausybė žada didinti neapmokestinamas pajamas, sujungti darbuotojo ir darbdavio socialinio draudimo įmokas, mažinti socialinio draudimo įmokas ir įvesti „Sodros“ įmokų lubas, o bazinės pensijos mokėjimą perkelti į valstybės biudžetą.
Taip pat siūloma nutraukti „Sodros“ įmokas į antros pakopos pensijų fondus. Juose norintis kaupti darbuotojas turės mokėti 4 proc. atlyginimo, o valstybė ir toliau prisidės 2 proc. vidutinio darbo užmokesčio. Žadama nekilnojamojo turto mokesčiu apmokestinti antrąjį ir tolesnius vieno žmogaus būstus.
Didžiausias pasipriešinimas juntamas dėl Vyriausybės siūlymo visiems dirbantiesiems „Sodros“ įmokas sumažinti 2 proc. punktais. Seimo Biudžeto ir finansų komiteto pirmininkas „valstiečių“ frakcijos narys Stasys Jakeliūnas pareiškė, kad tokį pasiūlymą Vyriausybei pateikė verslas, tačiau Socialinės apsaugos ir darbo ministerija (SADM) tokius parlamentaro kaltinimus neigia.
Tikimasi, kad siūlomi pakeitimai įsigalios nuo kitų metų pradžios.