Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

SAM: kai kurios įstaigos savavališkai nedidina algų medikams ir slaugytojams

Kai kurios gydymo įstaigos savavališkai nedidina atlyginimų gydytojams ir slaugytojams, nors tam gavo papildomų lėšų, teigia Sveikatos apsaugos ministerija (SAM).
Sveikatos apsaugos ministerija  perdavė gydymo įstaigoms 24 A tipo GMP automobilius
SAM: kai kurios įstaigos savavališkai nedidina algų medikams ir slaugytojams / Irmanto Gelūno / BNS nuotr.

„Medikams ir slaugytojams darbo užmokestis turi didėti ir kitaip negali būti. Finansiškai tai pajusti jie turi rugpjūčio mėnesį, kai mokami atlyginimai už praeitą mėnesį. Tam yra sudarytos finansinės ir teisinės galimybės. Viskas priklauso tik nuo gydymo įstaigų vadovų ir labai dažnai nuo savivaldybių, kurios yra gydymo įstaigų dalininkai, noro. Kai kurios įstaigos net savo pateiktuose atsakymuose nurodo, kad sprendimai nedidinti atlyginimų priimti suderinus su steigėjais – savivaldybėmis, Stebėtojų tarybomis. Taigi tie, kurie nedidina algų medikams, galima sakyti, stoja prieš savo sąžinę ir medikų bendruomenę“, – sako sveikatos apsaugos viceministrė Gintarė Šakalytė.

Siekiant didinti medikų atlyginimus, iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžeto rezervo skirta 24,6 mln. eurų. Skaičiuojama, kad medikams algos turėtų vidutiniškai kilti apie 115 eurų, o slaugytojams – 58 eurais neatskaičius mokesčių.

Universiteto žurnalisto nuotr. Sveikatos apsaugos ministerija
Universiteto žurnalisto nuotr. Sveikatos apsaugos ministerija

Pasak viceministrės, SAM surinkti duomenys ir gydymo įstaigų vadovų pateikti paaiškinimai rodo, kad kai kurie iš jų be pateisinamų priežasčių nedidina atlyginimų. Ypač didelė problema su savivaldybėms priklausančiomis įstaigomis, šių vadovai galbūt nėra suinteresuoti pagerinti medikų finansinę situaciją, svarsto ministerija.

Pasak G.Šakalytės, panašaus dydžio ir panašias paslaugas teikiančios gydymo įstaigos elgiasi labai skirtingai. Vienos iš jų padidino algas, pavyzdžiui, Jonavos, Vilkaviškio, Biržų, Kalvarijos ligoninės. Tuo metu kitos to daryti nesiruošia, pavyzdžiui, Jurbarko, Pasvalio, Anykščių, Rokiškio, Druskininkų ligoninės.

SAM pavaldžios 17 gydymo įstaigų, o 258 gydymo įstaigos pavaldžios savivaldybėms.

Už tokį neveiklumą bei negebėjimą tvarkytis savo įstaigose atsakomybę turi prisiimti ne tik savivaldybių gydymo įstaigų vadovai, bet ir merai, administracijų vadovai.

„Tad akivaizdu, kad už tokį neveiklumą bei negebėjimą tvarkytis savo įstaigose atsakomybę turi prisiimti ne tik savivaldybių gydymo įstaigų vadovai, bet ir merai, administracijų vadovai. Tai yra tie žmonės, kurie pirmiausia turėtų būti suinteresuoti optimizuoti medicinos paslaugų teikimą, kokybišką jų teikimą, taip pat didinti algas medikams ir slaugytojams, kai tik buvo skirtas papildomas finansavimas iš PSDF rezervo, kaip ir ankstesniais metais. Tačiau, deja, daroma yra kas kita ir kaltinama SAM, kad nekyla medikų algos“, – sako G.Šakalytė.

Praėjusiais metais vidutinis mėnesinis gydytojų darbo užmokestis etatui Lietuvoje siekė apie 1368 eurus, slaugytojų – 689 eurus, neatskaičius mokesčių. 2017 metais pirmo pusmečio duomenimis, vidutinis gydytojų mėnesio darbo užmokestis siekė apie 1500 eurus, slaugytojų – 752 eurus, neatskaičius mokesčių.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
„ID Vilnius“ – Vilniaus miesto technologijų kompetencijų centro link
Reklama
Šviežia ir kokybiška mėsa: kaip „Lidl“ užtikrina jos šviežumą?
Reklama
Kaip efektyviai atsikratyti drėgmės namuose ir neleisti jai sugrįžti?
Reklama
Sodyba – saugus uostas neramiais laikais