Remiantis „Bloomberg Economics“ vertinimu, apie 80 mlrd. dolerių yra išsklaidyti tarp turimų grynųjų pinigų, nekilnojamojo turto ir investicijų į filialus užsienyje.
Šios lėšos sudaro šešėlines atsargas, kurios yra šalutinis rekordinio einamosios sąskaitos pertekliaus (eksporto ir importo skirtumas), padėjusio išlaikyti Kremliaus finansus nuo 2022 m. vasario mėn. įvykdyto išpuolio prieš Ukrainą, produktas.
„Dėl to, kad Europa delsė nukreipti dėmesį į Rusijos energetikos sektorių, Kremlius galėjo sukaupti vieną didžiausių einamosios sąskaitos perteklių savo istorijoje. Tai de facto paneigė centrinio banko turto įšaldymo 2022 m. kovo mėn. poveikį, nes Rusija galėjo susigrąžinti tai, ką prarado“, – sakė Jungtinėje Karalystėje įsikūrusio Tarptautinio strateginių studijų instituto ekonomistė Marija Šagina.
Rusijos lėšų užsienyje likimui skiriama vis daugiau dėmesio, nes kai kurios šalys, pavyzdžiui Kanada ir Vokietija, kelia idėją panaudoti milijardus įšaldyto Rusijos turto Ukrainos atstatymui.