Nepaisant to, kad Saudo Arabija yra viena didžiausių pasaulio žalios naftos eksportuotojų ir didžiausia arabų šalių ekonomika, jai nepavyko subalansuoti savo biudžeto balanso nuo 2014 metų naftos kainų nuosmukio, todėl ji buvo priversta skolintis, kad kompensuotų deficitą.
Antrąjį 2022 metų ketvirtį Saudo Arabija uždirbo daugiau nei išleido, sukaupdama 78 mlrd. rialų (20,8 mlrd. JAV dolerių) perteklių, pranešė Finansų ministerija.
Perteklius daugiausia atsirado dėl to, kad pajamos iš naftos išaugo iki daugiau nei 250 mlrd. rialų, palyginti su maždaug 132 mlrd. rialų per tą patį 2021 m. laikotarpį. Prieaugis siekė 89 procentus.
Saudo Arabijai buvo naudingas pasaulio ekonominio atsigavimas po COVID-19 pandemijos bei pakartotinis naftos kainų augimas po Rusijos invazijos į Ukrainą.
Gruodį Saudo Arabija patvirtino savo 2022 metų biudžetą, kuriame pirmą kartą prognozavo perteklius nuo naftos kainų kritimo 2014 metais.
Ekonomistų teigimu, karalystės biudžetui subalansuoti reikia maždaug 80 JAV dolerių už barelį žalios kainos.
Pastaraisiais mėnesiais kainos viršijo 100 JAV dolerių, nors nuo to laiko jos sumenko.
Trečiadienį Naftą eksportuojančių valstybių kartelis OPEC+ trečiadienį susitarė dėl nedidelio gavybos padidinimo, siekiančio vos 100 tūkst. barelių per parą.