Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Saugūs namai atostogaujant: 7 ekspertų patarimai kaip „nevilioti“ vagišių užsukti į svečius

Atostogų sezonui įsibėgėjus, saugumo ekspertai primena, kad palikus namus be priežiūros padidėja įsilaužimų rizika. Tad prieš išeinant iš namų svarbu nepamiršti tam tikrų elementarių atsargumo priemonių, užtikrinančių savo ir savo turto saugumą, rašoma „GRIFS AG“ pranešime spaudai.
Kelionė
Kelionė / 123rf.com nuotr.

Venkite dalytis atostogų planais socialiniuose tinkluose

Dalydamiesi savo atostogų planais socialiniuose tinkluose dažnai galite suteikti vertingos informacijos įsilaužėliams. „Venkite skelbti žinutes ir nuotraukas apie savo buvimo vietą ir kelionės planus. Geriau, pasidalinkite gražiais vaizdais ir įspūdžiais jau grįžę. Taip pat įsitikinkite, kad nepriimate nepažįstamų asmenų prašymų, nes tai gali būti nusikaltėlių sukurtos netikros paskyros“, – pataria „GRIFS AG“ Apsaugos departamento vadovas Žydrūnas Bukauskas.

Nepalikite daiktų lengvai pasiekiamoje bei matomoje vietoje

Prieš palikdami namus įsitikinkite, kad vertingus daiktus, pavyzdžiui, kepsnines, dviračius, lauko baldus, elektroninius prietaisus, saugiai užrakinote. Papildomi apsaugos barjerai padės atgrasyti vagis nuo bandymo įsilaužti.

Bendrovės nuotr./Žydrūnas Bukauskas
Bendrovės nuotr./Žydrūnas Bukauskas

„Vis dar pasitaiko atvejų, kai brangiai kainuojantys lauko baldai, dviratukai, paspirtukai, vaikiški elektromobiliai, sodo priežiūros įranga ar kiti daiktai vagims patiekiami tiesiog „ant lėkštutės“. Žmonės elementariai pamiršta juos įsinešti į vidų ir saugoti užrakinamose patalpose.

Vis dar dažnai girdime „na, kam tokie dalykai reikalingi, jie daug sveria, jie per dideli išnešti, kas juos ims“. Patikėkite, vagys nešasi visą lengvai pasiekiamą grobį, net jeigu jis sveria, iš pažiūros, gerokai per daug, kad būtų pakeltas. Mūsų praktikoje yra pasitaikę ir tokių atvejų, kai išnešami ne tik vertingi daiktai, bet ir sunkiasvoriai vazonai ar beverčiai batai. Tad patys nesukurkime ilgapirščiams tokių galimybių“, – primena Ž.Bukauskas.

Išjunkite visus nereikalingus elektros prietaisus

Nepamirškime, kad dėl vis dažniau pasitaikančių audrų ir žaibų gali įvykti elektros energijos tiekimo trikdžių ar išvis nutrukti tiekimas. Tai gali paveikti ar sugadinti namų prietaisus, tokius kaip kompiuteris ar televizorius.

„Tad prieš išvykdami, apeikite savo namus ir atjunkite viską, kas nėra būtina, pavyzdžiui, televizorius, skrudintuvus ir kitus virtuvės prietaisus, jokiais būdais nepalikite besikraunančių elektrinių prietaisų ar prietaisų akumuliatorių. Įrenginių su akumuliatoriais nepalikite saulėtose, stipriai sušylančiose vietose, pavyzdžiui, prie langų, pro kuriuos tiesiogiai šviečia saulė“, – pataria Ž.Bukauskas.

Pasirūpinkite patikimais durų ir langų užraktais

Prieš išvykdami įsitikinkite, kad jūsų langai ir durys yra tinkamai užrakinti. „Be to, galite pridėti dar vieną apsaugos barjerą įrengdami papildomus langų užraktus, blokuojančius patekimą iš lauko. Tai ypač aktualu, gyventiems butuose, kotedžuose su terasomis ar nuosavuose namuose“, – pataria apsaugos specialistas.

Pasirūpinkite vagis atgrasančiomis priemonėmis

Vagys labiausiai baiminasi būti pastebėti ar išgirsti. Judesiui jautrus apšvietimas namų teritorijoje – svarbus žingsnis vagysčių prevencijai.

Taip pat verta prisiminti, kad iIgapirščiai kur kas dažniau renkasi namus, kurie neapsaugoti signalizacija, nes įsibrovus į juos nebus gautas pavojaus signalas, nebus ir sureaguota. „Apmaudžiausia, kai, matydami, kad niekas nepastebėjo ir nesureagavo į įsilaužimą, vagys sugrįžta ir apvagia tas pačias patalpas dar keletą kartų“, – įspėja Ž.Bukauskas.

Nepamirškite įjungti signalizacijos

Būna, pasitaiko ir tokių atvejų, kai žmonės turi įsirengę signalizaciją, bet tiesiog pamiršta ar nemato reikalo ją įjungti.

„Kartais net nereikia būti išvykus ilgam. Teko susidurti ir su tokiu atveju, kai gyventojas nejungė signalizacijos, nes su vaikais išėjo į visai šalia esantį parkelį pasivaikščioti. Grįžęs pasigedo kompiuterio, kelių brangių kolekcinių gėrimų butelių, kito turto. Atrodo, išėjo valandėlei – kitai, maždaug pietų metu, taigi, buvo šviesus paros metas“, – apmaudų atvejį prisimena Ž.Bukauskas.

Kurkite saugios kaimynystės praktiką

Gerų santykių ir bendravimo su kaimynais kūrimas taip pat gali padėti išvengti įsilaužimų. Skatinkite kaimynus stebėti ir pranešti apie bet kokią įtartiną veiklą rajone. Bendradarbiaudami galite padėti užtikrinti vieni kitų namų saugumą.

„Pavyzdžių, kai kaimynai, pastebėję įtartinus asmenis, kvietė policiją ir privertė vagis bėgti dar iki nusikaltimo įvykdymo, savo praktikoje turime ne vieną. O štai visai neseniai vienoje gyvenvietėje keli kaimynai pastebėjo įtartiną automobilį, nufotografavo, užsirašė valstybinį numerį, perdavė policijai. Nors jokio konkretaus įvykio nebuvo, policija sureagavo, paaiškėjo, kad valstybiniai numeriai buvo vogti. Tikėtina, kad automobiliu važiavusių asmenų kėslai – nusikaltimas“, – prisimena Ž.Bukauskas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
„ID Vilnius“ – Vilniaus miesto technologijų kompetencijų centro link
Reklama
Šviežia ir kokybiška mėsa: kaip „Lidl“ užtikrina jos šviežumą?
Reklama
Kaip efektyviai atsikratyti drėgmės namuose ir neleisti jai sugrįžti?
Reklama
Sodyba – saugus uostas neramiais laikais