„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai
2017 03 22 /2017 03 23

Rusijos žiniasklaida skelbia, kad Medicinos bankas veržiasi į šalį, bankas tai neigia

Vienam turtingiausių lietuvių Sauliui Karosui priklausantis Medicinos bankas plečiasi į Rusiją. Tai paskelbė Rusijos verslo naujienų dienraštis „Kommersant“, remdamasis savo šaltiniais. Pažymima, kad jau daugiau nei 8 metus į Rusijos rinką neatėjo nei vienas Europos bankas, tad Medicinos bankas gali būti pirmasis po ilgos pertraukos. Pats bankas neigia tokią informaciją.
Medicinos bankas
Medicinos bankas / Luko Balandžio / 15min nuotr.

Cituojami ekspertai sako, kad naujas žaidėjas Rusijoje, kai rinką purto uždaromi bankai, galės pretenduoti nebent tik į siaurus segmentus.

Dienraščiui „Kommersant“ apie būsimus Medicinos banko planus Rusijoje papasakojo situaciją gerai žinantis šaltinis. Jo žodžiais, lietuviškas bankas verslo plėtrą pradės nuo biurų atidarymo didžiuosiuose šalies miestuose. „Pirmajam banko biurui Maskvoje jau ieškoma vieta“, – sakė šaltinis. Medicinos bankas informacijos Rusijos dienraščiui nekomentavo.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Saulius Karosas
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Saulius Karosas

Bankas ketvirtadienį išplatino informacija, kad nesirengia žengti į Rusijos rinką. "Medicinos banko vadovybė nėra priėmusi sprendimų dėl plėtros užsienio rinkose ir tokių planų neturi. Be to, jokie užsienio leidinių atstovai su mumis tuo klausimu nebandė susisiekti ir mums nėra žinomi žiniasklaidoje platinamos informacijos šaltiniai“, – sako Dalia Klišauskienė, Medicinos banko valdybos pirmininkė ir administracijos vadovė.

89,91 proc. banko akcijų valdo S.Karosas, gyvenantis Šveicarijoje. Tačiau jis turi farmacijos verslą Rusijoje. Beje, S.Karosas savo, kaip verslininko, kelią pradėjo prekiaudamas rusiška nafta Europoje, turėjo daug ryšių ir pažinčių Rusijos verslo, ypač naftos, pasaulyje.

Kol kas Rusijos centrinio banko duomenų bazėse nėra jokios informacijos apie Medicinos banką. Teigiama, kad bankas pirmiausia planuoja aptarnauti nedideles verslo kompanijas, kurios dirba su Lietuva – tiek rusus, tiek lietuvius. „Laikui bėgant bankas turi planų pritraukti ir privačių asmenų indėlius“, – teigia „Kommersant“ šaltinis.

Nuo 2008-2009 metų į Rusiją neįžengė nei vienas bankas iš ES šalių. Atvirkščiai, Vakarų bankai pastaraisiais metais pardavinėja savo verslus Rusijoje arba tiesiog nutraukia veiklą. Tiesa, 2014 metais Rusijoje savo filialus atidarė Kinijos ir Pietų Korėjos bankai.

„Kommersant“ rašo, kad tokį Medicinos banko savininko žingsnį galėjo išprovokuoti situacija Lietuvos bankų sektoriuje. „Lietuviška bankų sistema dar iki galo neatsistatė nuo milžiniškų skandalų, kai bankrutavo Snoro ir Ūkio bankai, kurie aptarnavo ir NVS šalių piliečius“, – pažymi Rusijos leidinys.

Ekspertai teigia, kad naujokui iš Lietuvos Rusijoje nebus paprasta. Konsultacijų bendrovės „Bain and Company“ partneris Jegoras Grigorenko mano, kad jei bankas iš tiesų aptarnaus verslininkus, dirbančius su Lietuva, tai bus arčiau jų.

Beje, „Kommersant“ pastebi, kad banko puslapis veikia ir rusų kalba, o konsultacijos taip pat teikiamos ir rusų kalba, kas yra reta Lietuvos bankų sektoriuje.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Testas.14 klausimų apie Kauną – ar pavyks teisingai atsakyti bent į dešimt?
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs