„Gali būti, kad didelė dalis žmonių euro įvedimui ruošiasi iš anksto, todėl jie pradėjo keisti valiutą prieš įvedant eurą“, – spaudos konferencijoje apie gyventojų elgseną penktadienį kalbėjo J.Varanauskienė.
Šiemet kovo mėnesį, palyginti su pernai kovu, litų keitimas į eurus augo 32 proc., rodo Lietuvos banko duomenys.
Analitikės teigimu, išankstinis litų keitimas į eurus nėra finansiškai pagrįstas, nes gyventojai sumoka mokestį, kuris negalios, įsivedus eurą
Analitikės teigimu, išankstinis litų keitimas į eurus nėra finansiškai pagrįstas, nes gyventojai sumoka mokestį, kuris negalios, įsivedus eurą – tuomet litai bus automatiškai konvertuojami.
„Šiuos metus galime pavadinti euro laukimo metais, nes euras keičia gyventojų lūkesčius“, – teigė J.Varanauskienė. Jos žodžiais, į eurą reikėtų reaguoti racionaliai ir nedaryti skubotų sprendimų.
SEB banko analitikė, be kita ko, sakė, kad didėjančios žmonių pajamos gali lemti vartojimo augimą. Jos teigimu, augant pajamoms, gyventojai išleidžia daugiau ne pirmo būtinumo prekėms ir kitiems dalykams.
„Jeigu pajamos bei vidutinis atlyginimas ir toliau kils, vartotojai gan drąsiai pirks ne pirmo būtinumo prekes“, – sakė J.Varanauskienė.
Lietuva eurą turėtų įsivesti 2015 metų sausio 1 dieną.