Iki Graikijos derybų su privačiais investuotojais pabaigos liko vienas žingsnis – tai pareiškė Graikijos finansų ministras. Pasak jo, derybos privalo būti pabaigtos iki šio sekmadienio. „Bloomberg“ duomenimis, investuotojams mainais už sutikimą nurašyti apie 70 proc. skolų ketinama siūlyti galimybę atgauti daugiau investuotų lėšų, jei Graikijos ūkis atsigaus sparčiau.
Pagal specialios su Graikijos BVP augimu susietos išvestinės finansinės priemonės sąlygas, privatūs investuotojai gautų didesnes palūkanas, jei šalies metinis ūkio augimas viršytų tam tikrą iš anksto nustatytą dydį. Dėl šių priemonių investuotojų bendras nuostolis dėl Graikijos skolų restruktūrizavimo galėtų būti iki 3 proc. punktų mažesnis.
Investuotojų optimizmą atvėsino netikėtai prastos žinios iš JAV. Du pasitikėjimo rodikliai – Čikagos gamintojų ir Konferencijos tarybos vartotojų pasitikėjimo rodikliai – sausį netikėtai pablogėjo. Panašu, kad pagerėjimo ženklai, apie kuriuos galėjom spręsti iš kitų JAV rodiklių sausį, kol kas dar nėra pakankamai stiprūs ir ryškūs visose JAV valstijose ir visuose ūkio segmentuose, o ilgalaikes išvadas daryti dar anksti.
Trečiadienį „Facebook“ pateiks reikalingus dokumentus viešajam akcijų platinimui (IPO). Prognozuojama, kad „Facebook“ pirminis akcijų platinimas taps didžiausias visų laikų technologijų bendrovės IPO, kurio metu bus pritraukta apie 10 mlrd. JAV dolerių, „The Wall Street Journal“ žiniomis visa bendrovės vertė išplatinus akcijas bus 75-100 mlrd. JAV dolerių.
Oficialiai nepatvirtintomis „Bloomberg“ žiniomis, tarpininkauti sandoriui „Facebook“ nusamdė banką „Morgan Stanley“. Pastarasis bankas jau turi įdirbį atvesdamas sparčiai augančias Silicio slėnio technologijų bendroves į biržą. Pernai „Morgan Stanley“ padėjo sėkmingai išplatinti „Groupon“, „Zynga Inc“, „Yandex NV“, „LinkedIn“ akcijas. O dar seniau šis bankas vienas buvo iš tarpininkų atvedant į biržą dabartinius milžinus – „Google“ (2004) ir „Apple“ (1980).