Seimas balsuos dėl naujos taksi ir pavėžėjų paslaugų teikimo tvarkos

Seimas apsispręs, ar nuo 2020 metų sausio įsigalios naujos taksi ir pavėžėjų paslaugų teikimo taisyklės.
„Uber“, „Bolt“, „eTaksi“ koliažas
„Uber“, „Bolt“, „eTaksi“ koliažas
Temos: 2 Taksi Pavežėjai

Parlamentarai ketvirtadienį balsuos dėl naujos redakcijos Kelių transporto kodekso, numatančio taksi ir pavėžėjimo paslaugų teikimo atskyrimą.

Tuo pačiu automobiliu galėtų būti vykdoma tik vienos rūšies keleivių vežimo už atlygį veikla.

Pataisomis siūloma leidimus verstis taksi ir pavėžėjų veiklai išduoti tik tada, jeigu asmuo bus įregistravęs individualią veiklą, turės ne mažesnį kaip 2 metų vairavimo stažą. Pavėžėjais negalėtų dirbti piktnaudžiaujantys alkoholiu ar narkotinėmis medžiagomis.

Taip pat būtų reikalaujama, kad asmuo būtų automobilio, kuriuo bus teikiamos pavėžėjimo paslaugos, savininkas arba jį valdytų kitu pagrindu.

Savivaldybes siūloma įpareigoti interneto svetainėje skelbti informaciją apie išduotus leidimus teikti taksi ir pavėžėjų paslaugas. Taip pat būtų informacija apie leidimus, kurių galiojimas sustabdytas ar toks leidimas panaikintas.

Pataisomis be kita ko siūloma numatyti konkrečius atvejus, kada leidimai teikti pavėžėjimo paslauga būtų panaikinami.

Pavėžėjus ketinama įpareigoti po kelionės nedelsiant, bet ne vėliau kaip per valandą, elektroniniu būdu pateikti keleiviui kelionės ir mokėjimo dokumentą ir jame nurodytas vairuotojas, jo leidimo dirbti numeris, paslaugos suteikimo data, kelionės trukmė ir ilgis, jos pradžios ir pabaigos laikas, išvykimo ir atvykimo vieta, kaina ir sumokėta suma.

Be kita ko norima, kad pavėžėjus klientai galėtų lengvai atskirti nuo taksi paslaugų teikėjų. Todėl pavėžėjus ketinama įpareigoti savo automobilio viduje ar išorėje pritvirtinti ženklą, leidžiantį identifikuojanti, kad šia transporto priemone teikiama keleivių vežimo už atlygį paslauga.

Pavėžėjams siūloma drausti ant automobilių dėti plafonus ar kitus apipavidalinimo elementus, kurie naudojami taksi automobiliams.

Pastariesiems dviem siūlymams Ekonomikos komitetas trečiadienį pritarė, ir Seimas dėl jų nebebalsuos, o štai dėl konservatoriaus Jurgio Razmos siūlymą įpareigoti pavėžėjus, jeigu jie priims atsiskaitymus grynaisiais pinigais, automobilyje turi įrengti taksometrą arba kasos aparatą, Seimas dar svarstys.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų