Jei Seimas pritars, lengvata įsigaliotų nuo liepos, ji būtų taikoma ir išsinešamam maistui, bet ne alkoholiui.
Seimas dar balandį po svarstymo pritarė Pridėtinės vertės mokesčio įstatymo pakeitimui, kuris kelioms labiausiai nukentėjusioms veikloms sumažintų PVM tarifą nuo įprasto 21 proc. iki 9 proc.
Lengvata galiotų visų rūšių meno ir kultūros įstaigoms bei renginiams, aktoriams, dainininkams, muzikantams, dirigentams, šokėjams, skaitovams, cirko artistams, taip pat kino, sporto renginiams, klubams, privačių žmonių teikiamoms sporto paslaugoms.
Seimo Biudžeto ir finansų komiteto pirmininkas Mykolas Majauskas sako, kad lengvata itin svarbi maitinimo verslui, kur dirba apie 30 tūkst. žmonių ir veikia 4 tūkst. įmonių. Pasak jo, dauguma jų yra smulkaus ir vidutinio dydžio.
Parlamentaro teigimu, skirtingai nei stambūs verslai, smulkios įmonės neturi galimybių sukaupti atsargų krizei, todėl buvo priverstos smarkiai mažinti sąnaudas, atleisti darbuotojus.
Jis įspėja, kad pasibaigus karantinui, atsigavimas maitinimo sektoriuje gali užtrukti.
„Dalis žmonių vengs socializacijos, kiti rinksis gaminti maistą namuose dėl krizės metu sumažėjusių šeimos pajamų. Tuo tarpu karantino metu patirti nuostoliai ir užaugusios skolos tik dar labiau apsunkins maitinimo verslo sąlygas“, – BNS sakė M.Majauskas.
Maitinimo įmonių atstovai sako, kad atpigs maisto pristatymas, mažės įmonių skolos ir šešėlis.
Renginių organizatoriai mano susidursiantys su išaugusia konkurencija ir iššūkiais bei galimu darbuotojų stygiumi, nes daug jų išėjo į reklamos ar statybos sektorius.
Kino atstovai įspėja, kad atlaisvinus suvaržymus kino teatrams prireiks pusantrų metų atsistoti ant kojų ir sugrįžti į buvusią situaciją.